Екосистема та квіти

Коли квітуча фіалка менше долоні. Чому таке трапляється?

Здрастуйте, цветоманы! Дозвольте на хвилинку поділитися з Вами своїм карликовим щастям. Як приємно пробувати нове і отримувати задоволення від своїх відкриттів. Я безмірно рада, що придбала в свою скромну колекцію мініатюрні фіалки.

І найприємніші враження залишив сорт ‘ Rob’s Penny Ante` (селекція – R. Robinson). Він приїхав до мене маленьким листочком з крихітною дитинкою.

Але мені не довелося набиратися терпіння, тому що рослина демонструвала виняткові темпи зростання. З усіх мініатюрних сортів сенполій, куплених мною в 2020 році, `Rob’s Penny Ante` виявився найшвидшим у розвитку і першим дістався до стану дорослої розетки, готової до дебютного цвітіння. Я навіть не помітила, як фіалка Rob’s Penny Ante перетворилася з невеликої дітки в доросле растеніепо всім законам фіалкового жанру ось-ось повинні були з’явитися бутони.

А поки я милувалася ідеально рівною розеткою і витонченою зеленим листям. Я не помітила, щоб у Rob’s Penny Ante була схильність до рясного пасинкування. Що полегшує роботу з рослиною і робить спілкування з ним приємніше, ця рослина, яку я вам показую, стоїть під природним освітленням на північно-східному підвіконні.

Судячи з досвіду, заявляю, що цього їй цілком достатньо. Треба відзначити, що я живу не в самому сонячному регіоні – Тверська область. Другий екземпляр стоїть під світлодіодною лампою і мені зовсім не подобається.

“Дублер” нещадно пасинкується і повільно розвивається. Але, справедливості заради, зазначу: там відстань до лампи і кут падіння променів далекі від ідеального. Перед тим, як показати цвітіння, процитую офіційний опис сорту від селекціонера:06/05/1995 Semidouble white sticktite pansy/dark blue-purple eye.

Medium green, pointed, glossy. Miniatureполумахрові білі неопадаючі анютки з темно-синім вічком. Середньо-зелені загострені глянцеві листя.

Мінії довгоочікувана година настала. Розетка швидко і масово набрала бутони-кульки, пофарбовані в характерні для сорту біло-бузкові тони. Мабуть, самий хвилюючий момент в житті фіалки і її власника настав час, і бутони почали розкриватися один за одним.

Оката фіалка виглядає завзято і позитивно. Дивитися вранці на підвіконня – одне задоволення!Скромна, але красиваяСорт Rob’s Penny Ante дуже сподобався мені тим, що в перше ж цвітіння подарував букет. Два інших сорти мініатюрних сенполій, куплених в цей же час, тільки розкривають свої квіти (а про них я обов’язково розповім, року прийде час).

А Rob’s Penny Ante давно стоїть з цілою шапкою: власне, 2 сорти інших мініфіалок ви бачите ззаду і зліва від героя сьогоднішньої публікації. Я помітила, що краї пелюсток стали жовтіти тільки через місяць після розпуску. Відразу обриваю такі квітки, щоб не псували загального вигляду.

На зміну старим відразу розпускаються нові. Зараз здається, що цвітіння буде нескінченним. Але я знаю, що фіалці потрібно відпочинок.

Незважаючи на пишне цвітіння, фіалка Rob’s Penny Ante як і раніше виглядає суперкомпактно. Я не перебільшувала, коли написала в заголовку, що рослина менше моєї долоні. Акуратний букетик в руках.

Куди не поглянь – одні переваги. Я дуже рада, що мій перший досвід спілкування з мініатюрними сенполіями виявився таким приємним. Сміливо заявляю, що оката Rob’s Penny Ante – мила прикраса будь-якого будинку.
Здається, що Rob’s Penny Ante можна фотографувати нескінченно!А які улюблені сорти фіалок у Вас? Буду рада подивитися фотографії в коментарях. Може, виберу новий сорт для себе. З повагою, Катерина 🌼

Related posts

Leave a Comment