Екосистема та квіти

Чому квітку з магазину потрібно пересадити негайно: відразу, як приніс додому?

Здрастуйте, цветоманы!Сьогодні я поїхала вибирати гарний горщик для неабияк виріс спатифиллума. Перебування в садовому центрі закінчилося передбачувано: я стала володаркою поки нецветущей гарденії. Не питайте мене, як так вийшло.

Фразу ” це точно останній квітка в цьому році!”мій чоловік чув вже 3 разаМногие квітникарі впевнені, що квітка не треба пересаджувати відразу після покупки. Є 3 аргументи:якщо пересадити квітку з бутонами/квітами, то вони засохнуть і опадуть. А помилуватися хочеться.

Рослині треба адаптуватися в нових умовах. Оговтатися від стресу після переїзду. “Я не пересаджував і квітка не пропав”.

Насправді, якщо не пересадити квітку з магазину, то ризик попрощатися з рослиною зростає в геометричній прогресії. А цвітіння, яким так хотілося помилуватися, виявиться останнім. Потім можна довго говорити про те, що”покупні рослини не виживають, тому що їх там годують стероїдами”.

Також не обговорюється необхідність обробки інсектицидом / акарицидом і карантин 2 неделіесть як мінімум одна загроза, масштаб якої куди більше, ніж стрес від переїзду. І це-причина негайно пересадити Гарденію. У магазинах не особливо церемоняться з доглядом за рослинами.

Всіх поливають одним махом і часто більше, ніж треба. Я сказала б, що 80 % квітів на прилавках нещадно залиті і з початком гниття коренів. Коли я купила Гарденію, вода з дна горщика безсоромно капала на столик продавця.

Залитому рослині з болотом внизу потрібна термінова пересадка. Гарденія відразу після пересадки взялася за роботу відразу ж, як прийшла додому, хоча за вікном був уже глибокий вечір. Найгірші побоювання підтвердилися: велика частина коренів придбала коричневий відтінок, а серед живих стебел зачаївся згнилий “обрубок”.

Врятувати Гарденію (як і будь-яке інше перелите рослина) допомагає екстрена перевалка:новий горщик на 2-3 см більше обсягу кореневої системи. Сухий грунт з додаванням розпушувачів. Найдоступніший-агроперліт.

Під час перевалки потрібно акуратно зняти мокру землю, незайману корінням. Щоб не посилити горезвісний стрес, магазинні рослини пересаджують, намагаючись не торкнутися кореневу систему. Робота з залитою кореневою системою після покупки кімнатної растеніячтоби підстрахуватися, я вирішила додатково просушити земляний кому.

Спочатку дбайливо обмотувала і злегка “обжимала” Гарденію паперовим рушником, складеним в кілька шарів. Потім залишила стікати на рушник, кілька разів змінюючи папір. І земляний кому став суші лише на чуть-чуть.

А це вже фото моєї гарденії на наступний ранок. Цього разу – при світлі дняеслі не провести рятувальну операцію магазинного рослини відразу після покупки, а чекати, поки воно адаптується на новому місці проживання, як мінімум половина коренів згниє. А як підуть справи з моєю гарденією – я обов’язково розповім на своєму каналі.
А як ставитеся в покупним рослинам ви? Рятували залиті рослини?З повагою, Катерина 🌿

Related posts

Leave a Comment