Екосистема та квіти

Укриття троянд з ефектом “термоса” від досвідченого садівника-без дуг і майже непомітне в саду

Добрий день, друзі-розоводи!Поговоримо про найпростішому укритті троянд — без дуги громіздких споруд. Троянда. Фото автораВ останнім часом популярність набуло повітряно-сухе укриття троянд – на дугах під подвійним лутрасилом і плівкою.

Але таке укриття досить ненадійне. Воно може при сильному вітрі “полетіти”, якщо не дуже акуратно закріплено, або просісти під вагою снігу. А дуги? Їх важко увіткнути в уже промерзлу землю.

Та й виглядають такі укриття-громадини на ділянці не дуже презентабельно. Я використовую більш простий і більш надійний метод укриття троянд – з ефектом термоса. А головне-без дуг.

Колись давно прочитала про такий спосіб у досвідченого садівника. Отже, чайно-гібридні на зиму я обрізаю, в’юнкі і решту дрібниця пригинаю, але не до самої землі. Намагаюся залишити між Землею і гілками невелику повітряний прошарок.

Всі ці троянди накриваю спочатку лутрасилом. Зверху по лутрасилу розтягую дуже товстий будівельний утеплювач. Укриття троянд.

Фото автора він синтетичний і теплий на дотик. Не гниє. Будівельний утеплювач.

Фото автораТаким утеплювачем може бути урса-різновид мінеральної вати. Товщина урси-5 см. Цей утеплювач продається в будівельних магазинах в рулонах.

Розміри різні, наприклад шириною 1, 2 м і довжиною більше 8 м. Так що можна укрити відразу велику плантацію троянд. Зверху по утеплювачу накриваю плівкою.

Укриття троянд. Фото автора краю притискаю цеглою. Трояндам під таким товстим і теплим укриттям не страшний ні дощ, ні снігопад, ні 30-градусний мороз, ні випрівання.

Адже всередині створюється ефект термоса, тобто немає різкого перепаду температури, вона практично постійна. Продухи в такому укритті не потрібно залишати і бігати потім то відкривати, то розкривати їх. Головне-укрити троянди вже тоді, коли настане постійний мінус.
Земля в таку пору суха. Таке укриття не виглядає страшненькою махиною посеред саду. Воно практично непомітно, особливо під снігом! Старовинна підгодівля для троянд з книги по домоводству 60-х років-будуть рясно цвісти — як на фото в рекламних журналах

Related posts

Leave a Comment