Суспільство

Боюся уявити собі реакцію свекрухи, коли вона дізнається, що чоловік тепер без шлунка.

Баріатричну операцію чоловікові зробили чотири з половиною місяці тому. Але нікому зі своїх рідних він досі про це не повідомив. Менше знають-міцніше сплять.

Він вважає, що свекруха буде тільки рада його схудненню. Ну а як тут не порадіти-то? Зайва вага буквально вбивав мого чоловіка і гробив його здоров’я. А тепер проблема вирішена.

Так, дорогий (у всіх сенсах) ціною. Але вирішена ж!А я ось сумніваюся. І не можу собі уявити її реакцію.

Ложечка за маму, за тата, за бабусю…

Їх точно потрібно їсти?У свекрухи позаду-важке голодне дитинство. І вона зробила все можливе, щоб з поневіряннями не зустрілися її діти. Їй було важливо, щоб вони як мінімум повноцінно харчувалися.

Якщо хлопчик вгодований, це добре! Значить, ситий. Любляча мама повинна свою кровиночку обов’язково нагодувати (навіть якщо він є не хоче). Нехай він кричить, протестує, кидається їжею і тікає з-за столу.

Потім зрозуміє, оцінить і обов’язково скаже спасибі (та пізно буде!). Ну і якось так само виходило, що коли чоловік пристойно худнув, його мама приїжджала з мішками цукерок і кілограмами сирокопченої ковбаси. Боротися з цим було безглуздо, я намагалася.

І ось тут засідка. Зайва вага у чоловіка взявся не сам по собі. У нього складні відносини з їжею, частково це родом з дитинства.

Баріатрична Хірургія допомагає скинути кілограми (чоловік позбувся чверті ваги, з яким йшов на операцію), але психологічних проблем вона не вирішує. А звичка “заїдати” свої проблеми – це саме психологічна проблема. Мамина звичка годувати сина-це теж проблема сина.

У мами то все добре: вона проявляє свою любов, готуючи ситні і калорійні страви, їх їдять, вона щаслива. Я свого часу з жахом прочитала про повторні баріатричні операції. Людина ліг під ніж, пережив наркоз, пережив важкий післяопераційний період, людина отримала якісь результати.

А потім все зійшло нанівець. Утримати результат пацієнт не зміг, його шлунок розтягнувся знову. І добре ще, якщо є гроші і якщо знайшовся лікар, який зможе вирішити проблему.

А якщо ні? Наші близькі – вони нас люблять. Вони хороші. Ніхто з наших рідних, будучи при здоровому глузді, не буде робити явні гидоти.

Але проявляти свою любов свекрухи доведеться вчитися іншим способом. Без різносолів і ковбас. Я вже вчуся.
#женабариатрика

Related posts

Leave a Comment