Автор – Роговик О., координатор Free Voice IAC

  1. Вимоги до президента щодо реформ та покарання винних

Родини Героїв Небесної Сотні та постраждалих на Майдані звернулися до президента Петра Порошенка, голови парламенту та керівництва судової гілки влади стосовно ситуації з покаранням суддів.

Оригінал повідомлення

На другу річницю втечі з країни Віктора Януковича Transparency International закликає українські органи влади до повного розслідування корупційних злочинів колишнього президента.

Оригінал повідомлення

  1. Росія посилить окупаційний флот в анексованому Криму сторожовими кораблями і підводними човнами

Двома сторожовими кораблями і двома підводними човнами поповниться в 2016 році Чорноморський флот Росії в анексованому Криму.

www.unian.ua

www.unian.ua

Оригінал повідомлення

Керівник апарату голови СБУ Олександр Ткачук зазначає, що президент Росії Володимир Путін може взяти участь у військових навчаннях у Криму “Кавказ-2016″.

Оригінал повідомлення

  1. Зарплата і пенсія чиновників мають бути публічними – рішення суду

Суд постановив, що інформація про імена чиновників, їхні заробітні плати та пенсії не може вважатись конфіденційною чи такою, до якої обмежений доступ.

Оригінал повідомлення

  1. Сакварелідзе підтвердив інформацію про кадрові перестановки в ГПУ

Заступник генпрокурора, прокурор Одеської області Давид Сакварелідзе підтвердив інформацію про кадрові перестановки в ГПУ, пов’язані зі справою “діамантових прокурорів”.

nv.ua

nv.ua

Оригінал повідомлення

Прокурорів та слідчих, які займалися справою так званих “діамантових прокурорів”, звільнили з Генпрокуратури.

Оригінал повідомлення

Високопоставлені американські політики стурбовані політичною ситуацією в Україні та наголошують на необхідності швидких реформ. Зокрема, зазначають невідкладність реформування прокуратури та ефективну боротьбу з корупцією.

Оригінал повідомлення

Від проведення реформ та успіхів у боротьбі з корупцією залежатиме введення безвізового режиму між Євросоюзом і Україною.

www.unian.ua

www.unian.ua

Оригінал повідомлення

  1. Скандал навколо редактора «Інтера»

Шеф-редактор “Подробиць тижня”, громадянка РФ Марія Столярова назвала “лажею” мат в прямому ефірі під час розмови з родичами Героїв Небесної сотні. Свої антиукраїнські пости вона пояснила “робочою необхідністю”.

Оригінал повідомлення

Нацрада з питань телебачення і радіомовлення винесе питання про призначення позапланової перевірки телеканалу “Інтер“, де також буде розглянуто питання щодо сюжету про Небесну сотню.

Оригінал повідомлення

СБУ перевірить заяви шеф-редакторки телеканалу “Інтер” Марії Столярової.

www.pravda.com.ua

www.pravda.com.ua

Оригінал повідомлення

  1. Опублікована глава доповіді Яшина про «армію Кадирова» на Донбасі

Яшин пише, що в ході збройного конфлікту на території Донбасу проти українських сил діяли цілі загони бойовиків з Чечні. У 2014 році з’явилися документальні свідчення створення на території Донбасу окремого чеченського батальйону “Смерть”, сформованого з ветеранів силових структур Кадирова. Бійці цього батальйону, зокрема, брали участь в боях за Донецький аеропорт і Іловайськ.

Оригінал повідомлення

  1. ЗМІ: Яценюк та Порошенко таємно зустрілися з Коломойським

На минулих вихідних відбулися закриті бесіди президента Петра Порошенка та прем’єра Арсенія Яценюка зі співвласником групи “Приват”, мільярдером Ігорем Коломойським.

dt.ua

dt.ua

Оригінал повідомлення

  1. Електоральні соціологічні опитування

Нинішній президент України Петро Порошенко та лідер Всеукраїнського об’єднання “Батьківщина” Юлія Тимошенко отримали б найбільшу підтримку громадян, якби вибори глави держави відбулися найближчої неділі. Крім того, на виборах глави держави кандидатуру лідера партії «Об’єднання “Самопоміч” Андрія Садового готові підтримати 11,8% респондентів, голови Радикальної партії Олега Ляшка — 11,8%, партії “Опозиційний блок” Юрія Бойка — 10,7%, партії “Громадянська позиція” Анатолія Гриценка — 10,6%,

Оригінал повідомлення

Партії “Об’єднання “Самопоміч”, ВО “Батьківщина” і “Опозиційний блок” отримали б найбільшу підтримку виборців (відповідно 13,4%, 12,1% та 11,3% голосів), якби парламентські вибори відбувалися найближчої неділі. Дослідження показало, що за Радикальну партію готові проголосувати 10,3% опитаних, за “Блок Петра Порошенка “Солідарність” – 8,5%, за ВО “Свобода” – 7,3%, за “Українське об’єднання патріотів – УКРОП” – 6,1%, за “Громадянську позицію” – 5,6%.

www.unian.ua

www.unian.ua

Оригінал повідомлення

Якби в середині лютого відбувалися вибори до Верховної Ради, то достатню кількість голосів задля входження до неї могли б отримати сім партій. Про це йдеться у повідомленні Київського міжнародного інституту соціології з посиланням на власне дослідження. За БПП проголосували б 16,6% виборців, за “Батьківщину – 15,1%, за “Опозиційний блок” – 14,2% , за “Самопоміч” – 11,8%, Радикальну партію – 10,3%, “Свободу” – 6,2%, “Громадянську позицію” Анатолія Гриценка – 5,3%.

Оригінал повідомлення

Презентуючи результати опитування Людмила Четвертухіна зазначила, що відповідно до опитування, 42,3% виступає за проведення дострокових виборів, з них точно “за” – 23%, а 19,3% – “скоріше “за”.

Оригінал повідомлення

  1. Важливі економічні події та тренди для України

Кабмін у вівторок оприлюднив звіт про виконання Угоди про асоціацію та Порядку денного асоціації Україна-ЄС у 2015 році. Відповідний звіт було підготовлено Урядовим офісом з питань європейської інтеграції, йдеться у повідомленні на Урядовому порталі.

Оригінал повідомлення

На територію України повернулося близько 1,5 тис. українських вантажівок, які були заблоковані в Росії і країнах Азії внаслідок запровадженої Росією з 14 лютого заборони на транзит українського автотранспорту її територією.

economics.unian.ua

economics.unian.ua

Оригінал повідомлення

Політична криза і припинення співпраці з МВФ впливає на суверенний рейтинг України та послаблює прагнення кредиторів підтримувати українську економіку.

Оригінал повідомлення

Обсяг прямих іноземних інвестицій в економіку України в 2015 році становив 3,76 млрд дол., причому третину коштів (30,6%) було вкладено у виробничі підприємства, 27,3% – в установи фінансової та страхової сфери, йдеться в матеріалах Міністерства економічного розвитку і торгівлі України, опублікованих на сайті відомства.

Оригінал повідомлення

  1. «Нормандський стиль» Мінського процесу

Європейські учасники нормандського формату відійшли від вимог до України щодо невідкладного внесення змін до Конституції про “особливий статус Донбасу”, які досі лунали від них на кожній зустрічі.

www.pravda.com.ua

www.pravda.com.ua

Оригінал повідомлення

Київ не буде виконувати вимоги російської сторони, які ґрунтуються на її прочитанні тексту “мінських домовленостей”. Про це заявив міністр закордонних справ України Павло Клімкін.

Оригінал повідомлення

Міністр закордонних справ Німеччини Франк-Вальтер Штайнмаєр вважає, що нормандська зустріч на рівні глав МЗС, яка відбудеться на початку березня в Парижі, дозволить дійти згоди з РФ з певних питань.

Оригінал повідомлення

Павло Клімкін обговорив з главами МЗС Франції та Німеччини шляхи посилення міжнародної присутності на Донбасі для того, щоб досягти безпеки у період підготовки до виборів.

Оригінал повідомлення