Переклала з французької Дем’янчук Яна, перекладач Free Voice IAC 

Джерело: www.paris-normandie.fr 

http://www.paris-normandie.fr/

http://www.paris-normandie.fr/

Українська криза. Український президент П. Порошенко побоюється вторгнення в його країну з боку Росії. Ерве Море, сенатор (СДН) з департаменту Ер і голова групи співробітництва Франція-Україна висловлює свою реакцію на цю ситуацію.

Президент України Петро Порошенко побоюється ескалації конфлікту з Росією, а також можливості великомасштабного російського вторгнення на територію України. Ерве Море, сенатор Ер, голова групи співробітництва Франція-Україна у Сенаті, реагує на цю тривожну новину, як і на значну поточну напруженість в Україні.

Чи перебільшує П. Порошенко, посилаючись на вторгнення Росії в Україну?

У червні 2015 року я був на сході України, де постійно лунав шум гармат. Ситуація дійсно дуже нестабільна і коливається між періодами затишшя та  реальною напруженістю через неоднозначні наступи Росії. Чому така маленька «мурашка», як Україна, цікавить російського «людожера»? Ми повинні бути непохитними щодо Росії.

Ситуація в Україні насправді не налагоджується?

Заяви президента України охоплюють дві теми. Перша – анексія Криму Росією, друга – висока напруженість на сході України, особливо в Донецьку, де Росія використовує сепаратистські настрої місцевого населення, щоб дестабілізувати обстановку в країні. Слід зазначити, що другі Мінські домовленості, підписані 11 лютого 2015 року, щодо встановлення режиму припинення вогню на Донбасі не були дотримані. Ситуація залишається досить невизначеною.

Фактично, заяви П.Порошенка – це крик про допомогу, направлений на Захід?

Так, це заклик до європейських країн, оскільки вони в контексті боротьби з тероризмом вимушені до зближення з Росією. Але це зближення не повинно відбуватися за спиною України, яка може стати жертвою боротьби з тероризмом, дозволивши Росії робити те, що вона хоче, на своїй території.

Яка ваша позиція щодо Росії?

Ми повинні бути непохитними попри те, що нам потрібна Росія в боротьбі з тероризмом і ІДІЛ. І як голова групи співробітництва Франція-Україна у Сенаті кажу: «Так, це дуже важливо мати хороші відносини з Росією, але ми не повинні погоджуватись на всі їхні умови. Я розраховую, що все повернеться на свої місця».

Як достукатися до Путіна у такому випадку?

Я за збереження європейських санкцій проти Росії (ЄС і США ввели санкції відносно Москви в секторі оборони, енергетики та фінансів у липні 2014 року на знак протесту проти російської підтримки сепаратистів на сході України), хоча це і впливає на французьке сільське господарство (у відповідь на європейські санкції президент Росії Володимир Путін підписав указ 7 серпня, згідно з яким харчові продукти із західних країн вже не можуть бути імпортовані в Росію мінімум один рік). Компенсація будь-яких втрат фермерів лягає на плечі держави.

Як Ви оцінюєте подальші перспективи вирішення цього конфлікту та «української кризи», що почалася майже три роки тому?

Мене дуже непокоїть, що буде далі. П. Порошенко відвідав багато європейських країн упродовж останніх місяців, щоб привернути увагу політиків, у тому числі французьких, на ситуацію в його країні. Є загиблі, поранені (у грудні 2015 року загальна кількість жертв від початку конфлікту на сході України становила 9 098 убитих і 20 732 поранених, згідно з даними Управління ООН з прав людини), зниклі безвісти. Маю намір повернутися на схід України на початку 2017 року  і  продовжувати тримати парламентарів у курсі ситуації в цій країні.