Автор – Роговик Олексій, голова Free Voice Information Analysis Center

Джерело: site.ua

site.ua

site.ua

Внутрішня політика

Неочікуване «розкриття» справи Ноздровської

Для підозрюваного у вбивстві Ноздровської, батька Россошанського, обрано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою. Якщо це дійсно винний у вбивстві активістки, то не залишається нічого іншого як похвалити правоохоронців за гарну і оперативну роботу. Незважаючи на те, що можливим все це стало виключно під тиском суспільства. І особливо ганебно виглядає заява Порошенка, що справа Ноздровської підвищує довіру до влади (що він курить я не знаю). Адвокати і родичі Ноздровської ж мають сумніви у тому, що затриманий реальний виконавець злочину, бо правоохоронці не дають їм ознайомлюватися з матеріалами справи. Також дивним є те, що Россошанський швидко визнав провину і те, що його фізичний стан (старечо-інфарктний) ставить під сумнів його здатність здійснити вбивство (згідно матеріалів він будучи п’яним завдав 15 ножових поранень і на плечах 1,5 км ніс тіло Ірини в ліс). Маю надію, що заради політичних вигод затриманого не використовують в якості «цапа-відбувайла». Покараними мають бути реальні виконавці та замовники злочину – це і буде відновленням справедливості.

Цинічна офшорна махінація оточення Януковича та Порошенка

Не думав, що Порошенко та Ко можуть мене ще чимось здивувати. Ці негідники вже вчинили стільки злочинів, що достатньо для повноцінного трибуналу. Але я шокований, що вони можуть пробивати дно знову і настільки ганебно. Цей матеріал має прочитати кожен українець, щоб зрозуміти наскільки цинічно Янукович і Порошенко разом розводять нас як останніх лохів.

Що ми маємо зрозуміти з цього документу:

По-перше, у матеріалі вказується, що оточення Порошенка сприяло злочинній організації Януковича у «відмиванні» вкрадених в Україні грошей. «Гроші “осіли” на рахунках 10 офшорів. Офшорні компанії купували ОВДП через фінансову компанію ICU. Це описано в рішенні суду. Засновниками ICU є голова НБУ Валерія Гонтарева та Макар Пасенюк, якого характеризують як “фінансиста Порошенка”. Свого часу ICU супроводжувала процес передачі корпорації Roshen у “сліпий траст”.

Після революції компанія ICU стала відомою не тільки в бізнес-середовищі. Її представники опинилися на ключових посадах у владі: Дмитро Вовк очолив НКРЕКП, Володимир Демчишин дістав крісло міністра енергетики. “Економічна правда” раніше писала, що ICU підозрювали в участі у виведенні коштів з державних банків для оточення колишнього президента. З того самого рішення суду, яке сховали за грифом “державна таємниця”, випливає, що ICU обслуговувала значний потік коштів, здобутих від реалізації вищезазначених схем “злочинного угруповання”. Так, згідно з документом, 8 з 10 вищезазначених офшорних компаній уклали договори на брокерське обслуговування з компанією ICU. Вона у свою чергу і придбала для компаній з орбіти Курченка облігації за кошти, вкрадені раніше з державних підприємств. Описані в тексті вироку обставини дають підстави дійти висновку, що ICU, зокрема керівництво, яке ухвалювало рішення про обслуговування операцій офшорних компаній, були співучасниками злочину з легалізації доходів, отриманих злочинним шляхом».

По-друге, спецконфіскація так званих «1,5 мільярдів Януковича» зроблена в настільки незаконний і шахрайський спосіб, що в майбутньому ці гроші можуть повернутись до Януковича через рішення європейських судів. Тобто Порошенко та Ко зараз витратять ці гроші на свої піарні та передвиборчі цілі, а потім повертати 1,5 мільярди доларів будемо ми з своїх власних кишень. «Уже сьогодні 7 з 10 офшорних компаній, у яких конфіскували ОВДП та гроші, оскаржують ці рішення в судах. Не виключено, що в майбутньому європейські судові інстанції ухвалять рішення, за якими Україна буде вимушена повернути кошти на рахунки офшорних компаній. Про такий сценарій розвитку подій опосередковано свідчить той факт, що вже після арешту коштів відбувались угоди з переуступки офшорних компаній, які були формальними власниками “коштів Януковича”. Враховуючи інтереси олігархів, задіяних в угодах з переуступки офшорних компаній, таких як, наприклад, Павло Фукс та Олександр Онищенко, цей сценарій виглядає цілком імовірним».

По-третє, особисто Генеральний прокурор Луценко та його підлеглі вчинили низку злочинів в контексті цієї справи. Мова як про порушення процедур в процесі підготовки спецконфіскації, незаконне засекречення рішення Краматорського суду та злочинна бездіяльність з нерозслідування злочинів, що були вчинені фірмою та людьми з найближчого оточення Януковича та Порошенко. Поруч з бездіяльністю і щодо інших фігурантів, до прикладу, Юрія Бойка в контексті «Вишок Бойка». Також через відповідну бездіяльністю відбувався і саботаж розслідування усіх фінансових кримінальних справ проти Януковича. За усі описані у рішенні суду 8 схем у банківській та енергетичній сферах жодна особа не понесла відповідальності окрім «бомжа» Кашкіна. «Прокурори повинні були провести низку першочергових слідчих дій щодо компанії ICU. Річ у тім, що, застосовуючи цю спецконфіскацію, ні суд, ні прокурор не займалися доведенням незаконності коштів та дослідженні ролі решти співучасників, що є обов’язковою вимогою. У злочинах з легалізації грошей “угруповання СЕПЕК” через цінні папери брали участь десятки топ-посадовців інших компаній, переважно державних, за сприяння яких і відбулося виведення таких значних сум. Однак про притягнення їх до відповідальності в судовому рішенні нічого не сказано».

Думаю після цього нема жодної альтернативи наступним рішенням: по-перше, введення міжнародних персональних санкцій проти оточення Порошенка за спільні корупційні схеми з Януковичем та Ко, по-друге, звільнення Луценка, Кулика і усіх інших причетних до справи, у тому числі Гонтаревої, Вовка, по-третє, ініціювання під міжнародним тиском великого розслідування спільних корупційних схем та справ найближчого оточення Януковича та Порошенка.

Всенародне визнання провалу антикорупційної реформи

Тотальна корупція української влади (тільки в світлі останніх скандалів з схемами оточення Порошенка навколо «1,5 мільярдів Януковича» та продажу «Еспресо» як потенційного відмивання коштів Яценюком та Аваковим) на фоні блокування створення антикорупційного суду, тиску на НАБУ та підконтрольності судів, ГПУ, НАЗК, ДБР дала «плоди».

Переважна більшість українців (80%) вважає боротьбу з корупцією в країні неуспішною, причому 46% – повністю провальною. Про це свідчать результати соціологічного дослідження, проведеного фондом “Демократичні ініціативи”. Населення активних борців з корупцією бачить у ЗМІ, журналістах (26%), НАБУ (24%), антикорупційних громадських організаціях (21%), самому населенні (12%), країнах Заходу (11%). Зовсім же не бачать як “борців з корупцією” такі державні інститути, як ГПУ (5%), СБУ (6%), поліції (3%), судах (2%), президенті (3%), уряді, міністерствах (2%), Верховній Раді (1%).

Усі ці дані – це вирок антикорупційній псевдореформі влади та режиму Порошенка від людей. Міжнародні партнери ці вироки стабільно дають щотижня через посольства чи відомства ЄС, Британії та інших Західних країн. Не дарма, посол ЄС Мінгареллі заявив: «зараз в Україні іде жорстока боротьба між тими, хто дійсно намагається змінити країну, змінити цю ментальність, реформувати країну, і тими, хто хоче, щоб все лишилися таким, як було в період між 1992 та 2014 роком». Нічого дивного, коли справою про «побиття яйцями» Барни займається аж 15 слідчих та прокурорів, а більші за обсягом епізоди злочинів проти Майдану розслідують в два рази менше осіб.

Британське «тицяння» в українське «корупційне болото»

Режим Порошенка вчергове тикнули носом у «корупційне болото». Посол Британії в Україні Джуді Гоф чітко позначила, що заважає британським інвестиціям в Україну: «Тут представлено багато відомих британських компаній – Land Rover, JCB, Mark&Spencer та безліч інших, вони постійно говорять мені, що їхній розвиток тут гальмує корупція, величезна кількість регуляцій та високі податкові ставки. Без ефективної боротьби з корупцією нові інвестиції у країну не прийдуть». Але Порошенко далі бреше про перспективи економічного зростання. Антикорупція та дерегуляція суперечать інтересам його банди.

Екзо-політики на старті

Звернув увагу, що у президентських рейтингах Чехії на другому місці зараз йде науковець, а на третьому композитор. Аналогічні тренди помічаються у Польщі, Італії та інших країнах Європи. Втома від традиційних політиків штовхає виборців на підтримку так званих екзо-політиків, тобто людей, що приходять не з політики, а з мистецтва, гумору, спорту, соціальної сфери. І ми можемо скільки завгодно навалювати іронії та жартів на цю тему, але це не змінить того, що такі політики займатимуть електоральні ніші, у тому числі, і в Україні. З цим трендом потрібно рахуватись.

Настав час протидіяти релігійному «кублу російського окупанта»

Підтримую останні акції у Києві та Вінниці, що спрямовані проти “кубла російського окупанта” відомого під назвою УПЦ МП. Настав час починати “блокаду” цих ворогів України на усіх фронтах. І виходити на державні рішення: від прийняття закону про релігійних агентів держави-агресора до відкриття кримінальних справ на функціонерів УПЦ МП за вчинення злочинів державної зради та злочинів проти територіальної цілісності і суверенітету України. На підтвердження цьому активіст вчора виклав слова очільника Лаври “Павєла”, що заявив: “- На Донбасі воює невідомо хто невідомо з ким, – Ваші бандерівці вбивали українців у 1940х , – У Львові 90% людей мають польські паспорти, – Він не шкодує про членство у Комуністичній партії”. Шлях до єдності українських церков пролягає, у тому числі, і через видворення з країни фсбешних московських попів.

Зовнішня політика

Чи були звернення Порошенка до ФСБ?

«Грузинський телеканал “Руставі-2″ опублікував нібито копії звернень Порошенка до ФСБ, датовані лютим 2007 року, де він обіцяє не діяти проти інтересів Росії. “Я, громадянин України Порошенко Петро Олексійович 26.09.1965 р.н, в період перебування на території Російської Федерації зобов’язуюсь неухильно дотримуватися російського законодавства, не брати участь в діяльності, спрямованій проти інтересів РФ”. В іншій начебто заяві до директора ФСБ Порошенко стверджує, що недопуск його на територію Росії є необов’язковим, “так як до антиросійської кампанії президента Ющенка я не маю жодного стосунку. Є одним із засновників “Партії регіонів”.

Адмністрація брехні президента прокоментувала: “Оприлюднені так звані “документи” від імені Петра Порошенка є низькопробною підробкою та фейком, виготовленим і закинутим телекомпанії Руставі-2 спецслужбою Росії. Найкрасномовніше про провал ФСБ свідчить факт, який легко перевірити. Олексій Порошенко одружився у Києві у вересні 2013 року, тому у старшого сина Петра Порошенка у 2007 не було дружини».

Не знаю правдиві ці документи чи фейкові, але, по-перше, вірити стабільним брехунам Порошенку і АП важко у будь-яких ситуаціях, по-друге, нам не потрібно жодних подібних документів, щоб знати що засновник ПР, міністр уряду Азарова та голова «шоколадного режиму» вчинив купу дій, що вигідні Путіну, терористам, а також проросійським агентам в Україні.

Передвиборча кампанія Путіна принесе Україні багато проблем

У ній йому потрібно досягти двох цілей: по-перше, зберігати войовничу мобілізацію внутрішнього електорату перед зовнішніми ворогами, по-друге, надягнути “маску миротворця” перед міжнародним співтовариством.

У першому завданні він продовжить посилювати істерію навколо Криму і Донбасу, комбінувати акти приниження країни з окремими військовими провокаціями. Він буде проводити “вибори ватажка “ДНР”, вбивати наших Воїнів, здійснювати геноцид кримських татар, завозити до Криму зброю типу ракетного комплексу С-400, поширювати фейки про “атаки українських дронів” у Криму та в Сирії. Нічого як консолідації на крові і ненависті він не придумав.

У другому завданні він буде здійснювати пропагандистські кроки заради “відбілювання” себе у світі, як обмін заручниками, заява про передачу військової техніки з Криму Україні. Ці псевдомиротворчі ініціативи він розігріватиме як підставу для “примирення” з Заходом для виходу з “ізоляції” та часткового скасування санкцій з РФ. Все це буде поєднюватиметься з вимогою про виконання політичних пунктів Мінську-2, а саме про “особливий статус Донбасу”. На жаль, Західні партнери зацікавлені потурати такій псевдомиротворчості Путіна, бо гроші для них важливіше за цінності як для української влади гроші важливіші за національні інтереси. І це створює дуже великі міжнародні політичні загрози для України.

Потурання легалізації окупації Криму?

Мене зацікавило одне питання. Усім очевидно, що представники теперішньої влади спочатку здали Крим і вже скільки років саботують необхідні кроки з його деокупації. Чому такі авторитетні лідери кримськотатарського народу як Джемілєв і Чубаров не піднімають гостро ці питання, не «протестують» проти мовчазної легалізації окупації Криму?

Час для введення додаткових заборон для колаборантів

Підтримую останні пропозиції Нацради з питань телебачення щодо запровадження штрафів, обмеження в ефірах та кримінальної відповідальності за гастролі артистів у РФ. Якщо артисти самі не здатні прийняти вольове рішення, то їх потрібно заставити це зробити силою закону. Нема чого культивувати меседжі “культура поза війною і політикою” і “у сфері культури можна робити що завгодно”. Ці меседжі заражають розуми, у тому числі і молодіжної аудиторії гастролерів.

Так само підтримую ініціативу з врегулювання проблеми показу фільмів знятих у СРСР до 1991 року та спільного кіновиробництва з країною-агресором. Потрібно припинити прививання українцям ностальгії за минулим через радянські фільми та маніпуляції з статусом фільмів, що вироблені за участі держави-агресора. Звичайно ж, сюди потрібно додати і антиукраїнську пропагандистську діяльність телеканалів подібних “Інтеру” щодо трансляції проросійських передач, концертів та фільмів. Інформаційний простір давно пора очистити.

Найактивніша «лижна» країна

Українські лижі стали найпопулярнішими у Європі і покривають 50% потреб країн ЄС. Не можу не відзначити, що лиж у Європу ми поставили стільки ж скільки і «лижників» (мігрантів усіх типів). А мова про цифру 1,5 мільйони. Принаймі, Польща намагається переконати ЄС, що прийняла понад мільйон українських біженців. І це без урахування тимчасових «лижників-човників», що вчора влаштували блокаду трьох пунктів пропуску на кордоні в знак протесту проти встановлення нових митних правил на ввезення товарів в Україну.

Цинізм європейських еліт щодо санкцій та війни

Представництво ЄС в Україні заявило, що «друзі Путіна» не вплинуть на позицію ЄС у врегулюванні конфлікту на сході України. Та як свідчать заяви Німеччини і Австрії нам варто переживати з приводу наших «друзів» у ЄС. Міністр закордонних справ Німеччини Габріель висловився за те, аби ЄС почав поетапно скасовувати санкції проти РФ за умови тривалого перемир’я. Міністр закордонних справ Австрії Кнайссль вважає, що санкції проти РФ виявилися безрезультатними і не досягли поставленої мети. Поетапне скасування санкцій, кажете? Тільки за вчора на Донбасі загинуло троє українських Воїнів, троє поранені. Хай Габріель поживе тиждень на лінії розмежування, відчує «перемир’я». Неефективні санкції? А хто ж не ввів глибинні секторальні та фінансові санкції проти російського агресора? Чи не ЄС? Єдине потішило, що на компанію з німецького Ульма, що експортувала у Росію обладнання подвійного призначення, було накладено штраф у розмірі 190 тисяч євро. Тепер такі «покарання» треба зробити для «бізнес-монстрів» ЄС.

Соціальна справедливість по-саудоаравійськи

Влада Саудівської Аравії не зразок в багатьох питаннях, але в соціально-економічному сенсі іншим є чого у неї повчитись. Останнім часом в країні зросла вартість життя. Що б зробила наша влада? Нічого. Далі б грабувала. Що зробила влада Саудівської Аравії? Розпакувала деяких принців, скоротила пільги членів королівської родини і запланувала розділити між жителями королівства 13 мільярдів доларів. Мова про щомісячні доплати держслужбовцям, пенсіонерам та військовослужбовцям. Така от різниця.