Автор – Роговик Олексій, голова Free Voice Information Analysis Center

Джерело: site.ua

фото Георгія Ключника

фото Георгія Ключника

Внутрішня політика

Україна «по-новому»: зачищена, безальтернативна, розграбована

Яку Україну хоче збудувати Порошенко? По-перше, «зачищену» від реальної опозиції і реально спроможних до тиску на владу громадських активістів. Для цього він позбавляє Саакашвілі громадянства, для цього вводить е-декларування та посилений податковий контроль ГО, для цього ініціює різні законопроекти з метою комплексного звуження політичних та інформаційних свобод. Пройде ще не так багато часу як інші політики і активісти зрозуміють, що говорити і тим більше діяти у цій країні стане небезпечно для життя.

По-друге, «безальтернативну» у політичному сенсі. Порошенко створює для країни єдину зовнішню та внутрішню програму. Базою зовнішньої є антидержавний та антиконституційний «Мінський договорняк». Базою внутрішньої є корупціонери, олігархи та бандити з оточення Банкової. Режим працює над створенням умов повної «безальтернативності». Під «Мінську зраду» аргументом «Путін нападе», а під президентські вибори аргументом «краще я ніж виведені мною у другий тур ахметівський Ляшко, або риг Бойко».

По-третє, безперспективну та розграбовану. Порошенко у разі власного виграшу на виборах 2019 році буде провадити політику, що призведе до декількох наслідків. Населення України в наступні 5 років зменшиться ще на 10 мільйонів (до 25 мільйонів) за рахунок «вимирання населення» та посиленої еміграції молоді. Усі залишки ключових стратегічних ресурсів країни будуть остаточно і за безцінь розпродані олігархам, наближеним до Банкової, або «зовнішнім партнерам» режиму (мова і про стратегічні підприємства, і про енергетичні ресурси, і про землю). Середнього класу в Україні не буде, бо суспільство буде стратифіковано за класичною схемою країн «третього світу»: тотально бідне населення та тотально корупційна «верхівка». Як наслідок усього цього Україна буде перетворена на класичну «сіру» та буферну зону між Європою та РФ, при тому, що вплив РФ та ригів на Україну буде у значній мірі відновлений.

Якщо Ви і далі підтримуєте режим, то Ви підтримуєте усі його «політики» і задуми. І не кажіть потім, що Вас не попереджали.

Цинічні потоки брехні від режиму Коперфілдів

“Рошенівці” при владі навчилися одному і ключовому фокусу Коперфілда – заставляти “щось” безслідно зникати. Згадую, як брали “діамантових прокурорів”. Правда потім десь зникли діаманти і представники режиму почали розказувати, що то були не діаманти, а бите скло. Потім “борець за бурштин” Розенблат розказував, що прямі відео-докази його тотальної корупції – то монтаж і взагалі він у такий спосіб бореться з проблемою бурштину (тобто організовуючи незаконні схеми його видобутку і експорту). Тепер виникла інформація про корупцію заступника Авакова Вадима Трояна. Але режим одразу повідомив, що не було там ані Трояна, ані хабаря. Що він такий самий чистий як “бите скло” прокурорів. Це все втомлює. Втомлює цей безкінечний потік цинічної брехні, яку щодня виливають нам на голову. Боюсь, що через якийсь час, виступи Порошенка, Гройсмана, Авакова, Парубія, Туки, Гонтаревої, Корчак та інших будуть використовуватись в судах як підстава уникнення відповідальності через неосудність (враховуючи психологічну і розумову неадекватність їх виступів).

Закладені від страху перед Саакашвілі «шоколадні штанці»

Українська влада від страху перед Саакашвілі все більше «накладає у шоколадні штанці»:

Коли Міхеіл оголосив про 70-денний план порятунку країни від бариг і олігархів – вони закрили передачу «Інша країна» на ZIK

Коли Міхеіл оголосив про Штаби спільних дій з метою мобілізації опозиційних сил – вони незаконно позбавили його громадянства, фактично видворили за межі країни та намагались домовитись про його ізоляцію на території США

Коли Міхеіл оголосив про свою принципову позицію по протидії незаконному рішенню Порошенка – вони почали погрожувати через правоохоронні органи, що екстрадують Саакашвілі до Грузії

Коли Міхеіл оголосив, що не дивлячись на погрози і свавілля, повернеться в Україну – вони внесли законопроект про запровадження кримінальної відповідальності замість адміністративної за незаконний перетин кордону

Коли Саакашвілі без проблем виїхав з США і приїхав до Польщі – вони у паніці зробили колапс на кордоні проти інтересів громадян України, вчинили антиконституційні дії проти транспортного засобу народного депутата Юрія Дерев’янка, бо боялись, що той перевезе Саакашвілі у багажнику

Що буде далі? Може закриють кордони (сухопутні, морські, повітряні) і відгородяться від демократичного світу, де не визнають незаконні укази, «Стіною»? Чи може заборонять інтернет і перетворять Україну на Північну Корею, щоб Саакашвілі не повернувся? На що ще вони готові?

Саакашвілі повернеться в Україну

Саакашвілі вже заявив, що не буде просити про статус біженця, бо правда з незаконним позбавленням громадянства на його стороні. Він так само заявив, що не збирається відсиджуватись за кордоном, а буде прориватись в Україну. І якщо буде треба житиме у транзитній зоні аеропорту “Бориспіль”. Це означає лише дві речі: по-перше, Саакашвілі повернеться і цей приїзд має бути підтриманий та захищений, по-друге, режим Порошенка зробив тотальну помилку і його “свита” разом з ним буде нести відповідальність за ці злочини.

Важливість єднання альтернативи перед внутрішнім ворогом

Ми можемо як завгодно ставитись до Саакашвілі, Садового, Лещенка, Шабуніна та інших. Але розуміти мусимо одне – режим Порошенка поступово і методично намагається знищити, дискредувати та вигнати будь-яких альтернативних політиків, або будь-кого, хто заважає йому покривати Україну суцільною брехнею. Спочатку усім потрібно бути разом у протидії спільному внутрішньому ворогу. А після того можна буде розбиратись хто більш “чистий”. Україна не може навічно залишитись країною Порошенка-Авакова-Ахметова і т.д.

Право Пашинського на прострілювання ніг

Вітаю усіх з революційним рішенням прокуратури у справі стрілка-тварини Пашинського. Постріл у ногу з пістолету Глок визнано законним і пропорційним. У відповідь на нецензурну лайку. Два висновки: 1) будь-який представник режиму Порошенка-Авакова може вільно і без розбору стріляти в українців. Особливо будуть старатись правоохоронці і інші бандити у погонах. Полювання на незгодних українців відкрите. 2) Так розумію, що це прецедент і для українців? Будь-якому владному хаму можна прострілювати ногу? Чи яка там у них збочена юридична логіка?

Новий виток репресій проти громадськості

Репресії проти громадського сектору тривають. Слідче управління фіскальної служби Києва порушило кримінальне провадження проти керівників громадської організації “Центр протидії корупції”. Окрім того, керівника центру Віталія Шабуніна поставлено на військовий облік. Перед тим вперше в Україні над будинком одного з прокурорів був збитий дрон, який використовували розслідувачі. І репресії будуть ще жорсткішими. Завдяки “кейсу Пашинського” можна очікувати і подібних інцидентів як це було біля маєтку Ахметова (охорона відкрила вогонь по журналістам). Е-декларування активістів і посилений податковий контроль ГО призведуть до вибіркового правосуддя і політичних переслідувань незгодних. Влада зробить усе, щоб “закрити рота” тим, хто систематично повідомляє суспільство про високосадову корупцію і злочини режиму Порошенка. Незаконне позбавлення Саакашвілі громадянства і комплексна атака на громадський сектор – це передвісники тотального згортання демократичних прав та свобод в Україні.

Вибіркова дія законів та правил

Закон в Україні діє лише щодо невладних українців, опозиції та активістів. Для влади і її посіпак закон регулятором поведінки більше не є. Це постійно доводять ключові “стахановці порушення Конституції та законів” режиму Порошенка. Але це ще не все. Як виявилось є ще декілька моментів: 1) для представників владного режиму не писані правила дорожнього руху. Це доводить розслідування “Схем”, з якого видно, що Луценко, Ложкін, Котвіцький (дружбан Авакова) постійно порушують правила ПДР, а “нова поліція” на це не реагує, 2) представники владного режиму можуть вільно і безвідповідально стріляти в українців (читаємо кейс Пашинського), 3) представники режиму можуть навіть у відкриту і на камеру брати хабарі і їм за те нічого не буде. Таких випадків багато, але є вчорашній (суд виправдав генерала Держприкордонслужби, який отримав 10 років за хабар у розмірі 300 тис. грн.). Кажете законність та правопорядок по-новому і “закон один для всіх”? Ось так по-новому стають безправними цілі народи.

Зовнішня політика

Нові санкції проти РФ – це заслуга американських еліт

Нові санкції США проти РФ – це важлива і позитивна міжнародна подія. Відбулось не лише посилення міжнародного тиску на агресора (що може мати екононічний та політичний ефект), але й його прирівняння до таких світових загроз як КНДР. Порошенко вже встиг заявити, що ці санкції є ніби-то результатом переговорів з Трампом, і, як завжди, збрехав. Нові санкції – це реакція американських еліт на побоювання щодо російського втручання у американські вибори та потенційні загрози від взаємодії команди Трампа з росіянами. Тому Порошенко і його переговори тут ні до чого. Поруч з тим, наслідком цього рішення може бути ескалація конфлікту на Донбасі (таке побоювання висловив сам Трамп). Побоювання також викликають і потенційні “прогалини” у санкціях, що дозволяють західним компаніям допомагати Росії в розробці найбільш технічно складних нафтових родовищ. Та незважаючи на ці загрози глобально санкції мають важливий ізолюючий ефект і для України довгостроково – це добра новина.