Автор – Роговик Олексій, голова Free Voice Information Analysis Center

Джерело: site.ua

фото Георгія Ключника

фото Георгія Ключника

Внутрішня політика

Чотири «групи пособників» програшу України

Ми все ближче і ближче до програшу. Програшу України олігархам, клептократам, корупціонерам, старим практикам та методам.

У цьому програші співучасниками є конкретні групи людей. По-перше, корупціонери і торговці «совістю». Вони продовжують інвестувати свій розум і зусилля в укріплення корупційної системи, деградацію верховенства права і надають різні послуги представникам олігархічних кіл. Мова і про чиновників, і «фейсбучних ботів», про провладних експертів та блогерів, про деяких адвокатів, і про «продажних» активістів. Торговці «совістю» готові не тільки продавати свої голоси на виборах, але й свідомо працювати на негідників та злочинців.

По-друге, слабодухі, боягузи та непоінформовані. Люди, яким бракує сміливості назвати речі своїми іменами. Люди, яким бракує сили духу розбіратись і зрозуміти складність ситуації. Люди, що не готові бути чесними самі з собою. Люди, що через страх спеціально обмальовують світ рожевими барвами. Люди, яким бракує знань та інформації, а тому вони стають жертвами брехливої пропаганди центральних телеканалів.

По-третє, псевдоконструктивісти та мовчазні моральні і суспільні авторитети. Перші хочуть вирізнятись у критичній битві за майбутнє країни і завжди займають зручну для них, але токсичну для держави «середню позицію». У гонитві за ареолом «конструктивного розуму» ці люди поступово скочуються у політичну індиферентність, або стають на провладні позиції. Їх обережність швидко обертається пасивністю, а пошук конструктиву «казковою» самооманою. Другі хочуть зберегти набутий до того авторитет, а тому висловлюються нечасто розмитими і малозрозумілими памфлетами. Та у своїй мовчазній авторитетності вони втрачають суспільну довіру, а їх памфлети чомусь наносять шкоду більше протестному руху, аніж корупційно-олігархічній системі.

По-четверте, «совки», «радянці» та відверто проросійські елементи. Обмежені знаннями про новий світ, обмежені власними застарілими поглядами і смаками, полонені старими звичками та рефлексами, нездатні до внутрішніх змін та поведінкових реформ, нездатні сприймати сучасні реформи та нові погляди на державу, громадську участь та міжнародну політику. На додаток до проросійських елементів, тобто колаборантів-партнерів агресора.

Антикорупційні будні по-українськи: Етюд 1

Єдиний незалежний орган НАБУ затримує екс-директора Адміністрації морських портів, проводить обшуки у «вугільного смотрящего» Кропачова. Тим часом, суди, що за опитуванням Американської торгової палати є найкорумпованішими державними органами, продовжують саботаж справ Бюро. Більшість з справ понад рік «гниють» в судах. За останні дні суди зняли усі зобов’язання з Мартиненка (суддя мав конфлікт інтересів), відмовили у відстороненні голови Аудитслужби Гаврилової (з додатковим тиском Кабміну), зменшили «одеському контрабандисту» Альперіну заставу в 149 разів. Розенблат продовжує вільно «гуляти» і подавати судові позови проти НАБУ, а фігуранта «паливної справи» на 149 мільйонів та заступника міністра оборони не відсторонено. І все це при тому, що в антикорупційний суд НАБУ та САП готові передати вже понад 100 справ.

На фоні саботажу антикорупційної реформи влада почувається комфортно. Генпрокурор Луценко, що хвалиться, що він найкращий прокурор за останні 20 років, відпочиває на Сейшелах вартістю не менше €50 тисяч і «засекречує» інформацію про усі активи Януковича та Ко. ЗМІ повідомляють, що завод Порошенка-Кононенка купував сир заради оптимізації податків. Справу ж щодо фіктивності фінансових донорів політичних партнерів влади з «Опоблоку» закривають. Шквал міжнародної критики триває і у черговій заяві Рада Європи закликає Україну жорсткіше карати за злочини з відмивання коштів. Єдиний позитив за ці дні, що папери та майно «Межигір’я» передали АРМА (Агенству з розшуку активів).

Боротьба з корупцією – це пріоритет «президентської політики президента», кажете?

Антикорупційні будні по-українськи: Етюд 2

Корупційного міністра екології Злочевського і «малинового піджачка» вибачили і люб’язно повернули в Україну. Начальника бази Нацгвардії вибачили за його крадіжку з бази майна на майже 2 мільйони. Голова фракції «Окупаційного блоку» Бойко як виявляється не має відношення до «Вишок Бойка». Заявами про «вишки Луценко ще й встиг підірвати позиції України до у двох позовах проти РФ (у «морському» Арбітражі щодо бурових установок та у «інвестиційному» спорі «Нафтогазу»).

На телеведучого 1+1 відкрили кримінальну справу за журналістське розслідування проти «смотрящего» за сферою оборони Гладковським. Суд визнав, що депутат від «Народного фронту» Пинзеник брехав про Шабуніна та Ко, а, тим часом, американська Blue Star Strategies найнята для його дискредитації. Незалежному ж останнім часом міністру фінансів Данилюку висунута вимогу про «доплату» ніби-то несплачених податків на 517 тис.

Антикорупційна «реформа» у дії. Хоча б Британія запровадила нові обмеження для чиновників світу на «брудні» гроші та нерухомість з ризиком конфіскації.

Провладні «Національні дружини»

Поки населення нездатне самоорганізовуватись і тиснути на владу в Україні нічого не зміниться. Неконсолідована опозиція призводить до неконсолідованих дій, що не призводять до позитивних змін. Та навіть слабкість громади не скасовує страхів представників цієї влади. Тому вони створюватимуть такі парамілітарні «дружинні» утворення для двох цілей: 1) для застосування сили у власних внутрішньовладних розборках, для потенційних переворотів чи переговорів під тиском, 2) для застосування сили проти опозиційних чи громадських акцій протесту.

Але Ви далі слухайте розповіді придворних «експертів» та спікерів, що в нас будується європейська країна, що потрібно акцентувати на позитивних новинах, що не все так погано як малюють «зрадофіли». Бо вже не так багато залишилось часу, коли їм не буде потрібно Вас у чомусь переконувати і зомбувати через ЗМІ. Вони будуть мати стільки накупленої сили і узурпованих повноважень, що будь-який протест стане неможливим.

Провалля між політичними культурами України та Британії

Приклад високої політичної культури у Британії. Міністр йде у відставку лише через запізнення. А в нас можна грабувати, Сейшелити / Мальдівити, потрапляти в десятки аморальних скандалів і залишатись на найвищих посадах. Це є різниця і провалля між нами. І саме через цю різницю нас вважають країною третього світу.

Фесенко про канали впливу на владу

На #ШколіДемократії у Львові мали змогу послухати одного з провідних українських політологів Владимир Фесенко щодо каналів впливу на владу, а саме політичних партій, ГО, ЗМІ, соціальних мереж, спеціальних органів та зовнішніх та міжнародних акторів впливу.

«Демократія – це велосипед, де постійно треба крутити педалі». І в нашого велосипеда на сьогодні багато проблем з рухом. Політичні партії замість того щоб бути виразниками суспільних інтересів перетворились на учасників «політичного ринку». При понад 300 партіях в Україні у загальнонаціональних виборах беруть участь 30, на мажоритарних загальнонаціональних виборах 50 і на місцевому рівні майже 150 партій. Це свідчить про те, що багато партій створюється виключно для «продажу документів», «продажу впливу» та для технічних цілей з набрання більшості у виборчих комісіях.

Політика буває несподіваною. Так Фірташ фінансував певний час Кличка, а Ахметов Яценюка (при цьому на телеканалі «Україна» неодноразово «топили» за Народний фронт). Олігархи розкладають «яйця у різні кошики».

Щодо ситуації навколо ЗМІ. Еспресо залишається під контролем Авакова-Яценюка, а продаж часток власності пояснюється бажанням завести в якості інвестора олігарха Жеваго та відмити гроші в контексті е-декларування. На NewsOne зайшов Медведчук і Грановський. Канал працює на вату і команду президента одночасно. Прямий – пропрезидентський канал Кононенка.

Чи працюють петиції в Україні? До прикладу, одна з петицій була: «Направити Тимошенко послом в Гондурас». Реальні петиції, що були покладені в основу рішень влади – громадянства для іноземців-бійців в АТО, присвоєння народного артиста Кузьменку та видалення з українського паспорта російського дублювання.

Щодо міжнародних впливів. Зі сторони США активно працює «Маша» (посол Марі Йованович). Волкер не має ані впливу, ані мандату і навіть близько не має того впливу, що мав Байден. Байден кожного тижня дзвонив і розмовляв з представниками української влади, постійно контролював ситуацію.

Економічне паразитування на державі

Тарифи обленерго зростають, ціни на бензин і дизель вчергове зростають, з виплатами субсидій виникають проблеми. Купа людей живе за межею бідності, більше мільйона недоїдають.

Чим займаються владоможці? Одні обирають між Мальдівами та Сейшелами, інші як Тарасик Чорновіл розказують, що українці стоять в чергах за чорною ікрою, а інші, як Гройсман, готують нові дотації для агроолігарха Косюка по 350 гривень за кожну курку.

Навіщо їм бізнес в країні, якщо на паразитуванні заробляється більше? На жаль, люди для них лише велика електоральна маса та простір для викачування податків.

Огида до чесної і конкурентної економічної активності

Мати «сплячого» ФОПа не відповідає національним інтересам держави. На думку влади. Тому завалили 150 тис. малих бізнесів. Мати конкурентний та розвинутий малий та середній бізнес, закупляти собі дешевші машини за кордоном чи заробляти на перевезенні товарів через кордон не відповідає національним інтересам держави. На думку влади. Тому зарегулювали, заподаткували все як тільки могли. Отримувати прибутки на базі нових технологій і платформи, зокрема, через майнінг біткойнів, не відповідає національним інтересам держави. На думку влади. Тому треба розпочати репресії проти майнерів і звинуватити їх у роботі на РФ, навідуватись на «ферми» і конфісковувати «злочинні біткойни», почати наступ на IT-сектор як потенційний «розсадник біткойн-чуми».

Алкоголіки за кермом

У 2017 році зафіксувано понад 114 тисяч випадків керування транспортом у стані сп’яніння, що на чверть більше, ніж у 2016 році.

Мені б хотілося, щоб був якийсь ефективний метод обмеження вживання алкоголю людьми взагалі. Це велика хвороблива і токсична залежність більшості людей, особливо молоді, що не тільки створює інтелектуальні і моральні проблеми, але й є загрозою у багатьох життєвих та професійних ситуаціях. Але раз людям не стає духу припинити себе труїти, то треба ввести максимально жорстку відповідальність за водіння під “градусом”, до прикладу, позбавляти права на водіння на 2-3 роки одразу, при першому ж фіксуванні такого порушення.

Зовнішня політика

Чому владу і українські інтереси ігнорують у світі?

У конкурентному глобальному світі ані Західних партнерів, ані міжнародних інвесторів неможливо переконати брехливими словами. У такому світі сприймаються лише реальні реформи та зміни, лише реальні економічні потенціали та простори вигоди, лише помітні історії успіху.

Саме тому Трамп замість зустрічі з «токсичним» Порошенком обирає зустріч з керівництвом Руанди, що вже давно подолала своє минуле і є однією з найбільш прогресивних країн у Африці. Бо репутація важлива. Саме тому Польща замість боязливої улесливості з приводу української історії обирає криміналізацію «бандерівської ідеології» та зображає нас «злочинними націоналістами». Бо повага до сили важлива. Саме тому у Раді Європи є внутрішня вказівка протидіяти Україні, а не агресивній РФ, бо дефіцит цінностей в Україні для них не вартує ціни російських внесків. Нам доведеться терпіти нові приниження від переобраного чеського негідника-президента Земана, удари від держав-сусідів та на міжнародних майданчиках і дякувати лише США за нові санкції проти РФ, за санкції проти ганебних торговців «донбаським» вугіллям, бо лише в США «кишка не тонка». Нам доведеться терпіти на міжнародній арені багато також у тому числі через «токсичну» міжнародну політику режиму Порошенко, де безрезультатний міжнародний тиск задля створення антикорупційного суду – це чомусь погане втручання, а результативний тиск МВФ заради підвищення ціни на газ для населення – це чомусь перемога його «дипломатії».

Відповідальність за Донбас несе російський окупант

Виникають якісь новини і дискусії, що на окупованому РФ Донбасі нема то мобільного зв’язку, то води, то світла. Не розумію яким чином це стосується України і потенційних дій української влади. Повну відповідальність за економічну і соціальну ситуацію на окупованих територіях несе окупант. Крапка. Про що тоді мова? Кого турбує підтримка життєдіяльності окупаційних адміністрацій Кремля?

Правильна політика щодо проросійських інфекцій

Кремлівський пропагандист Гужва втік з України і просить політичного притулку в Австрії.

Петиція про знесення споруди УПЦ МП біля Десятинної церкви зібрала голоси.

У формуванні політики щодо проросійських інфекцій та агентів рухаємося у правильному напрямку. Видворення за межі країни, кримінальна відповідальність та обмін на наших Героїв, заборона проросійських інститутів – такими мають бути основні методи «спілкування» в контексті пособників російського агресора.

“Кремлівська доповідь” про банду Путіна

“Кремлівська доповідь” США зачіпила саму серцевину російського гонору. Підліткові та саркастичні заяви Путіна та Ко свідчать, що доповідь досягла своїх цілей. Режим РФ разом з усіма політичними та олігархічними прихвостнями виставлені як шайка банальних злочинців. При тому, усі вони отримали останнє “китайське попередження”, а банки та інші установи триматимуться від “брудних фігурантів” подалі. Напівсанкції теж непоганий інструмент.

Після доповіді Порошенко у своїй заяві поставив дуже правильний акцент: “Розраховуємо на відповідні рішення і з боку наших європейських партнерів для зміцнення спільного трансатлантичного фронту”. Але продажні євробюрократи швидко показали власну гнилу суть і заявили: “ЄС постійно аналізує свої обмежувальні заходи стосовно Росії і не пов’язує це з аналогічними діями США. Ми приймаємо до відома опубліковану вчора міністерством фінансів США доповідь. Я пропоную вам звернутися до цієї доповіді, в якій чітко вказується, що не йдеться про список санкцій”. Виникає враження що ЄС не тільки не хоче посилювати тиск на РФ, але й радіє тому, що США тиснуть не максимально.

Польща підігрує російському агресору

«Росія вітає заборону бандерівської ідеології у Польщі».

Заслужити похвалу від російського агресора – це найкраща оцінка дурній і дріб’язковій спробі Польщі брехливо переписати історію, перекинути власну провину на інші нації та використати таку цинічну політику на користь вузьким внутрішньопартійним інтересам.

Спортивна гордість України

Тішусь успіхам українських спортсменів, бо без них майже не було б позитивних новин. Спочатку перемогою порадував Усик. Потім збірна України виграла золото у змішаній естафеті на Чемпіонаті Європи з біатлону, а українка Еліна Світоліна піднялася з четвертого на третій рядок в оновленому рейтингу жіночої тенісної асоціації (WTA). Круті досягнення.