Автор – Роговик Олексій, голова Free Voice Information Analysis Center

Джерело: site.ua

o.kr.ua

o.kr.ua

Внутрішня політика

Еволюція «секти законів 16 січня»

Віктор Федорович Порошенко, Микола Янович Гройсман і інші послідовники “секти законів 16 січня” однозначно вирішили досягти більшого ніж “попередники”. Вони навіть хочуть переплюнути Путіна. Зробити авторитарний режим при повністю роздовбаній ними ж економіці. Північнокорейська інтеграція по-новому.

Атрофія здатності до протесту

Колишній президент Південної Кореї Пак Кин Хе була арештована в зв’язку з корупційним скандалом. У столиці Парагваю Асунсьйоні протестуючі захопили парламент і підпалили його після того, як президенту Парагваю Картесу було незаконно дозволено висунути свою кандидатуру на виборах президента.

В нас замість одного високопоставленого корупціонера як в Південній Кореї корумповані майже всі представники владного режиму в оточенні президента, уряді та парламенті. Але ніхто не сидить. В нас усі вищі посадові особи неодноразово і у відкриту порушували Конституцію і закони. Але акцій протесту з цього приводу не було. І раз їх не було, то напевно ані ставлення до нас як до електоральної маси, ані ставлення до нас як ідіотів, ані нехтування нашими правами і податково-енергетичні репресії не здатні вивести нас на вулицю. А, отже, влада буде сміливо топтати нас і наші права поки в нас вже не буде можливості ані протестувати, ані виживати в країні олігархів і злодіїв.

Дефіцит безпеки і фікція держави

Усі консульські установи Польщі в Україні будуть закриті до моменту, поки їх не забезпечать ефективною цілодобовою охороною. Такою стала реакція Польщі на обстріл її консульства у Луцьку. Які з цього варто зробити висновки? По-перше, якісь росіяни, поляки, білоруси, або українці працюють на остаточне псування відносин між Україною та Польщею (як свідчить практика за російські гроші). По-друге, держава не здатна забезпечити безпеку нікому. Ні громадянину, ні консульській установі іноземної держави (а це порушення норм міжнародного права). Рішення різке, але логічне. І свідчить, що режим Порошенка-Яценюка-Ахметова поступово робить з держави фікцію. Робить з держави фікцію у Балаклії, у Луцьку, у Києві, на лінії розмежування. Така кількість токсичних рішень і злочинних дій з самознищення України не може бути випадковістю. Це свідомий вибір і «стратегія».

Паралельна реальність Гройсмана

Гройсман вчергове продемонстрував, що існує в якійсь паралельній реальності. Спочатку він влаштувався штатним пропагандо-шизофренічним брехуногенератором щодо блокади. Паралельно розповідав про “шалені економічні псевдоуспіхи”. Тепер він натякає, що він настільки круто усім показав як керувати державою (обслуговувати Ахметова і інших розбійників, генерувати нові і нові податки проти населення, давити економічну дерегуляцію), що жодних змін уряду не може бути (а фінт з Шокіним мав би його стурбувати). І після усіх своїх провалів і відвертого персонального спозорення він ще сміє припускати, що в нього могли б бути президентські амбіції, але їх нема. Та нема, бо і не могло їх бути, і не було жодних для того підстав. Як і нема підстав для співпраці з Ілоном Маском, який просто не зможе зайти в такий зарегульований, корумпований і збочений бюрократією економічний ринок. Все це має шанс дійти до того, що адвокати Ахметова у теперішній владі Порошенко і Гройсман звинуватять Маска, що це він зірвав шанс на енергетичну незалежність України.

«Нароби і роби вигляд, що то не ти»

Порошенко тепер впевнено може взяти в якості основного передвиборчого лозунгу: “нароби і роби вигляд, що то не ти”. Спочатку він силами депутатів псевдокоаліції пропхав, проголосував і підписав репресивні норми, що гвалтують систему е-декларування. Те що рішення про антикоституційне обмеження прав мітингів та параліч роботи ГО був придуманий на Банковій нема сумніву. А потім, як завжди, зробив вигляд, що він ні при чому і що він як щирий “рішала” готовий вести “переговори” з громадськістю. Насправді своїм “путінським фінтом” повісив усіх учасників акцій протесту, будь-яких антикорупційних заходів та антикорупційних ГО “на гачок”. Майстер побудови собачих будок чудово знає, що робоча група – це не тільки ідеальний спосіб завалити якусь ідею, але й спосіб на тривалий період поставити велику активну частину суспільства “на коліна”. Вчора демократія в Україні була остаточно знищена. Вчора президент офіційно визнав, що він Верховний Корумпокомандувач і веде Україну до російської авторитарної системи.

Національне агентство з покривання корупції

Національній агенції з запобігання корупції (НАЗК) був довірений один з найбільш важливих сегментів у антикорупційній діяльності – впровадження е-декларування та контроль за конфліктом інтересів. У сухому залишку можна підсумувати: 1) відбувся повний саботаж дієвого е-декларування і підготовка цього інструменту для переслідування політичних опонентів і тепер громадських активістів, 2) перетворення антикорупційної реформи на ілюзорну недієву вітрину для Заходу, 3) створення чергової державної фінансової діри з утримання некомпетентних та політично залежних від корупціонерів чиновників. Висновок. Держава в якості режиму Порошенка-Авакова не здатна навіть зробити імітацію волі до подолання корупції. А тому або ця боротьба переходить під контроль міжнародних інститутів, або громадські організації як новоявлені е-декларанти беруть на себе функції ліквідованого, або вичищеного від усіх “попередників” НАЗК.

Дві сторони одного Яйценюкосуддя

Росія захотіла посадити Яценюка до тюрми і для цього Єсентукський міський суд Ставропольського краю РФ заочно розглядав “чеченську” справу проти Яценюка. Російське “правосуддя” – неадекватне, підконтрольне і шизофренічне. Порошенко і підконтрольні йому суди не захотіли посадити Яценюка за його багатомільярдну корупцію в Україні і рішення на шкоду національним інтересам України. Українське “правосуддя” – проплачене, підконтрольне і вибіркове. В Яценюка є більше шансів сісти в РФ за “шизофренічною чеченською справою”, ніж в Україні за численні факти корупції.

Абонплата на існування

Нацкомісія ввела щомісячну абонплату за газ, яку з 1 квітня будуть платити споживачі щомісяця, незалежно від обсягу споживання.

Сумна реальність нашого економічного занепаду полягає в тому, що влада продовжує стабільно підвищувати ставки тарифів двозначними цифрами у відсотках (30-70%). І цей планомірний «тарифний геноцид» (спланований спільно з зовнішніми кредиторами) спрямований на збідніння українців («звуження економіки») та зменшення кількості населення на території України (яке вже на цей момент складає не 42, а 38 мільйонів). І влада у цій своїй «принциповій» політиці не зупиниться і буде продовжувати збільшувати в рази «тарифний тягар» поки українці своїми акціями протесту не скажуть такій політиці «ні».

 

Зовнішня політика

Влада капітулянтів

На Донбасі щодня тривають втрати наших героїв за втратами. ОБСЄ фіксує рекорди по кількості обстрілів з забороненої зброї. І відповідь нашого “керівництва АТО” є чергова спроба в односторонньому режимі припинити вогонь зі сторони України (бо всім і так зрозуміло, що агресор і терористи припиняти вогонь не стануть). Логічне рішення для “керівників держави” що не вважають війну війною, агресора агресором, а окуповані території окупованими. Навіть блокада в них не є блокадою. Усім вже давно зрозуміло, що кінцевою метою теперішньої влади є не перемога у війні, а капітуляція України на вигідних для влади умовах. Ось що відбувається коли для влади агресор стає політичним партнером, терористи бізнес-партнером, а народ ворогом і “агентом Кремля”.

#меніпотрібенбезвіз

Грузія святкує набрання чинності безвізового режиму з ЄС. Вже майже 3 роки нас годують пустими обіцянками про те, що для нам безвіз дадуть “от от”. По різним опитуванням безвіз потрібен 10-15% громадян і я серед них, бо надоїло проходити процедури з отримання віз. Це питання поваги до держави і до окремих її громадян. Мені надоїло, що ЄС “зневажає” мене персонально через те, що влада займається саботажем реформ, топить країну у безмежній корупції і авторитарними методами обмежує права і свободи українців.

«Автономна» загроза від Угорщини

Держави-сусіди України починають не тільки розуміти, але й використовувати слабкість державних інститутів режиму Порошенка-Яценюка-Ахметова. Польща вже протягом довгого часу намагається пробувати диктувати нам як ми повинні розуміти власну історію. Але ще більше цією слабкості пробує користуватись Угорщина. Спочатку офіційні особи Угорщини заявляють про необхідність створення територіальних автономій угорців за кордоном, а потім премʼєр-міністр Угорщини Орбан запропонував Україні обговорити підписання угоди про подвійне громадянство для тих угорців, що мешкають в Україні. Такі пропозиції Угорщини є загрозою для безпеки і цілісності України, а тому мають отримати належну відповідь. Подвійне громадянство не може бути визнано особливо з державами-сусідами, враховуючи активну “паспортизацію” жителів прикордонних областей і сумний досвід з російською агресією. Тимчасові захисні заходи та стратегічне зміцнення держави – основа від загроз територіальній цілісності.