Автор – Роговик Олексій, голова Free Voice Information Analysis Center

Джерело: site.ua

Фото Георгія Ключника

Фото Георгія Ключника

Внутрішня політика

«Олігархічне сміття» у головах виборців

Люди вчергове проголосували на виборах до ОТГ за старе і “оновлене” олігархічне лайно. Який висновок? Усі ці люди більше не мають права скаржитись на погане життя. Нагадуйте їм про це. Якщо вони і далі будуть скаржитись, то їм бракує або клепки, або совісті.

Традиція плювання в обличчя та приниження гідності

Порошенко однозначно запровадив нову традицію. На визначні українські свята як День незалежності чи на трагічні річниці подій Революції Гідності він приймає рішення, що паплюжать честь українців і плюють на їх гідність. Так він робив видаючи державні нагороди голосувальникам “законів 16 січня” та корупціонерам і так він зробив вчергове призначивши суддями тих, що переслідували Майдан. А також ліквідувавши суди, що мали справи Майдану розглядати. Проекту указу Порошенка про ліквідацію місцевих загальних судів та утворення окружних судів, яким, зокрема, передбачена ліквідація 10 районних судів Києва, отримав ще один потужний аргумент проти. По-перше, згідно цієї чергової “реформи” ліквідується суд, де розглядається більшість справ НАБУ. По-друге, реалізація указу може спричинити зрив розгляду справ Майдану у судах, адже їх доведеться розглядати з початку. Також адвокатська група родин загиблих на Майдані стверджує, що “законних підстав для ліквідації районних судів – немає”.

Саботаж одних реформ і спротив людей проти інших “реформ”

Незалежний антикорупційний комітет з питань оборони (НАКО) оголосив про розірвання партнерства з ДК “Укроборонпром”, оскільки не бачить зрушень у реформуванні. “Ми сподівалися, що зможемо посприяти зниженню високих корупційних ризиків, які існують в “Укроборонпромі” на сьогоднішній день, і забезпечити створення незалежної та ефективної Наглядової ради. На жаль, ми не бачимо справжньої політичної волі з боку адміністрації президента”, – сказав співголова НАКО. Тим часом, НАБУ розслідує маніпуляції з контрактами “Укроборонпрому” на суму 39 млн $.

ЄС виплатив лише 40% траншу на реформу енергосектору через «пробуксовування» енергетичної реформи. «Це викликано значними затримками у виконанні програми, пов’язаними з реформою ринку електричної енергії, створенням системи запасів нафти та нафтопродуктів, а також моніторингом якості палива”, – заявив посол ЄС Мінгареллі.

Згідно опитування Центру Разумкова українці проти «реформ», що були ухвалені у 2017 році. Ставлення до реформ виявилось таким: освітня (за – 26%, проти – 42%), медична (за – 21%, проти – 57%), судова (за – 13%, проти – 49%), пенсійна (за – 20%, проти – 57%). Провал комунікації «реформ» чи псевдореформи? Переважно щось середнє між першим і другим. І це ще в опитуванні не було антикорупційної реформи та деолігархізації. Підсумовує картину соціологічне опитування Research & Branding Group за результатами якого лише 3% українців визнали 2017 рік вдалим та хорошим для України. 56% вважають цей рік важким і поганим, а 36% частково поганим.

Спроба поховати ідею антикорупційного суду

Порошенко своїм законопроектом намагається поховати створення антикорупційного суду, або розтягує цей процес на багато років. «Гарант» вчергове намагається обдурити українців та західних партнерів.

По-перше, законопроект Банкової ігнорує більшу частину ключових рекомендацій Венеціанської комісії. Замість того, щоб передбачити вирішальне вето для міжнародних експертів, Порошенко вчергове залишає це право вето за собою, а саме для Вищої кваліфікаційної комісії суддів. Це перетворить конкурс до антикорупційного суду на таку ж пародію як і конкурс до Верховного суду України, коли вето Громадської ради доброчесності було подолано 27 разів. Так до ВСУ потрапили судді-корупціонери; судді, що вчиняли злочини проти Майдану; і судді, що посадили за грати Луценка.

По-друге, законопроект містить ускладнені вимоги до кандидатів та дискримінаційні вимоги до міжнародних експертів. Вимоги до кандидатів прописані завищеними спеціально для того, щоб в Україні фізично не знайшлось достатньої кількості кандидатів для роботи у антикорупційному суді. В Україні мало хто володіє міжнародним антикорупційним досвідом. У свою чергу, вимоги до міжнародних експертів прописані таким чином, що унеможливлює участь міжнародних донорських організацій та іноземних агентств, що сприяють антикорупційним реформам в Україні.

По-третє, законопроект вносить плутанину до юрисдикції суду, що виводять за її межі деякі справи НАБУ, і, натомість, додає справи якими антикорупційний суд не мав би займатись (торгівля зброєю).

Отже, Порошенко вчергове підтвердив, що саботаж антикорупційних реформ є основою його політики у цій сфері. Це означає ні що інше як пряме і відверте покривання корупціонерів у вищих ешелонах влади.

«Самопоміч» та «БПП» у коаліції?

З дуже цікавого дослідження «Опори» щодо сумісності голосувань депутатів Львівської Міської Ради можна зробити два висновки: по-перше, неофіційну «коаліцію», як не дивно, у теперішній раді складають «Самопоміч», «БПП» і «Громадянська позиція» (при цьому саме голосування «Самопомочі» та «БПП» співпадають найчастіше, у 73% випадків). Це явно суперечить публічній риториці цих партій про їх протистояння. Грошові інтереси єднають?, по-друге, найбільш опозиційними фракціями скликання виявились «Свобода» та «Українська Галицька партія». Експерти відзначають, що ці фракції діють окремо, не координуються між собою, хоч і систематично критикують міську владу, по-третє, так само експерти дослідили внутрішньопартійну демократію / дисципліну. Не згідно лінії партії частіше голосують опозиційні партії, а згідно неї у “Самопомочі”, депутати якої виявились “найслухнянішими”.

Зовнішня політика

Повернення наших Героїв

Повернення наших Героїв з ворожого полону – це завжди перемога. Незважаючи на те, хто на цьому піариться. Незважаючи на те, які міжнародні фактори на це вплинули. Якщо наших Героїв не обмінюють на поразку чи національні інтереси держави, то нам залишається лише підтримати Воїнів та їх сім’ї. Особливо коли добрих новин бракує.

Міжнародний бізнес на крові

Nissan, Toyota, Peugeot, Mitsubishi, Kia Motors, Volkswagen, Mercedes-Benz, Audi, Skoda, Isuzu, BMW, Renault, Lexus працюють в окупованому Криму в обхід санкцій США та ЄС. Де реакція український влади? Де реакція США та ЄС? Де санкції, «погрози пальчиком», хоча б стурбованість?

Тонка грань між владою і опозицією Росії

По-перше, Медвєдєв заявив, що мешканці Криму вперше візьмуть участь у виборах президента РФ. Якою має бути реакція України та світу? Невизнання легітимності президента Путіна, коли він буде обраний у 2018 році за допомогою голосів з окупованої РФ території. Будь-що інше буде політичним лицемірством як української влади, так і світу. І констатацією відмови від боротьби за українське майбутнє Криму. По-друге, ніби-то опозиціонерка Собчак заявила, що в Криму має бути проведений референдум. Це неприйнятна для нашої країни позиція, адже можлива лише беззастережна пряма, або через якийсь міжнародний формат, деокупація півострова.

Біткойн як загроза нової фінансової кризи

Накручування істерії навколо біткойнів нагадує ніщо інше як нову глобальну фінансову піраміду. І новий спосіб “зв’язувати” надмірну грошову масу, як це робили колись через акції та нафту. І щось мені підказує, що саме біткойн стане основою наступної світової економічної кризи за зразком 2008 року. Маю надію, що помиляюсь.