Автор – Роговик Олексій, голова Free Voice Information Analysis Center

Джерело: site.ua

фото - Георгій Ключник

фото – Георгій Ключник

Внутрішня політика

Експрес-прогноз для кандидатів в президенти України 2019

Якщо переможе Тимошенко. День 1: з Путіним домовляється, ворожих олігархів розпаковує, бізнес перерозподіляє, опозицію запаковує, реформи гальмує. День 2: Більшість ненавидять Тимошенко «по-новому», хтось «по-старому». Криза.

Якщо переможе Порошенко. День 1: «по-новому: серія 2»: договорняки з Путіним та екс-регіоналами, корупція, олігархи, розвал економіки, саботаж реформ і ще сильніша узурпація влади. День 2: Україна стає на шлях занепаду. Криза.

Якщо переможе Бойко чи Рабінович. День 1: Майдан вже збирається.

Якщо переможе Гриценко, Садовий чи Вакарчук. День 1: хиткі спроби сформувати власну команду, зовнішні загрози зростають. День 2: олігархи, Порошенко, Тимошенко і екс-регіонали створюють єдину опозицію. Криза.

Якщо переможе Ляшко. День 1: Ахметов захоплює владу в країні. Порошенко, екс-регіонали приєднюються до коаліції «по-новому і раком». День 2: Криза.

4 роки

Усі знають, що Майдан у своїх цілях використали учасники “віденської змови” від Льовочкіна, Фірташа і до Порошенка. За ці роки не покараний жоден екс-регіонал, жоден вбивця Героїв Небесної Сотні, лише 14% суддів-антимайданівців звільнені. Логічне питання: Хто з теперішньої влади співучасник, що причетний до вбивств? Хто гальмує розкриття правди?

Мстива заява Авакова

Рішення Авакова про зняття охорони з Шевченківського суду Києва у помсту «прекрасне» з усіх сторін. По-перше, Аваков чергове підтвердив, що до держави і державного будівництва він не має ніякого відношення. Для нього це комерційна годівниця, суд одна з кишенькових лавочок, а він банальний гопник. По-друге, підконтрольні Порошенку суди заявили, що такими діями Аваков тисне на судову владу. Чим більше сваряться команди Порошенка та Яценюка – то тим краще. Аваков надсилає Порошенку непрямий сигнал: «Якщо що, то можу зняти охорону з Адміністрації президента, парламенту, твого будинку». Нехай «потонуть» у своїх чварах та дерибанах. Так зростають шанси опозиції. По-третє, чесним судам, як і чесному президенту, уряду та парламенту не потрібна надмірна охорона і нема чого боятись людей. Але зрадливій владі на кожному кроці потрібні грати, клітки, захисні конструкції на Майдані і тисячі «космонавтів» з нацгвардійцями біля кожного місця скупчення владних мародерів.І це яскравий символ того, що в цих негідників все менше шансів вистояти.

Спроба піару Порошенка у суді над Януковичем перетворилась на ганьбу

По-перше, президент хотів подати свою участь в суді як «добру волю звичайного громадянина». Що на виході? Президент довів, що ані він, ані жоден громадянин не може відчувати себе в безпеці в Україні. Але якщо в простих громадян нема жодних гарантій безпеки, то свій страх перед людьми Порошенко прикрив привілейованим режимом відеоконференції. А незаконний свавільний догляд написів на грудях дівчат-журналісток був не лише кричущою неповагою до прав людини, а і виявом хворобливої параної. Так низько не падав навіть Янукович.

По-друге, своїми діями і показами Порошенко розвіяв спробу демонстрації себе як «звичайного громадянина». Привілеї в сенсі безпеки і режиму допиту доповнились очевидною залежністю суддів і прокурорів від «гаранта Конституції». Бо йому не тільки підказувала відповіді ціла банда радників за кадром, але суддівсько-прокурорська «жижа» вистрибувала «з штанів», щоб не образити ніжних почуттів президента і не завдати йому дискомфорту. У результаті Порошенко просто відмовився розповідати те, що він знає про Майдан, відсторонення Януковича та деталі агресії проти України, а допит був одразу ж припинений після запитання про його «Мальдівський вояж». Питання довіри до президента, суддів, прокурорів та цього процесу було закрито. Але навіть у такому форматі він встиг заявити, що з Януковичем у нього «різні стосунки», що повноваження Януковича не припиняли, а з усіх інших питань йдіть до КС. Адвокати ж Януковича понервували «гаранта» паралелями між непідписанням законів Януковичем і Порошенком, а також подорожі в Харків першого та на Мальдіви другого як підстав для голосування про самоусунення обох.

Що з того всього? Нічого. Якщо це була репетиція потенційного майбутнього допиту екс-президента Порошенка з Панами чи іншої офшорної зони, то вона вдалась.

Влада продовжує ганьбити Україну у світі своєю корупцією

Вийшла чергова розгромна стаття про корупцію Порошенка та Ко. Цього разу у The New York Times. “Пропускаючи таку кількість грошей через руки українських чиновників та бізнесменів, що часто одне і те саме, влада стримує боротьбу з корупцією та зловживаннями службовим становищем, які вважаються найнебезпечнішим ворогом України. Символом корупції в Україні є три вілли на південному узбережжі Іспанії, що належать президенту Порошенку, заступнику секретаря РНБО Гладковському та першому заступнику парламентської фракції БПП Кононенку. Жоден з них не вказав іспанську нерухомість в обов’язкових деклараціях про активи».

Далі ще сумніше. ЄС закриває проект модернізації прикордонних контрольно-пропускних пунктів 4 європейських держав з Україною. Про це повідомляє Reuters. Планувалося, що модернізація допоможе скоротити час перетину кордону та вдосконалить митні процедури. За інформацією агентства, проект закрили після низки затримок, помилок та перевитрат за участю українських чиновників та підрядників.

Яка реакція Порошенка на ці систематичні закиди? Порошенко заявляє, що поради міжнародних партнерів щодо антикорупційного суду в Україні не обов’язково мають бути враховані, тобто що створення корупційного суду є його актуальним пріоритетом. Тим часом, юрист з команди Порошенка отримав фактичний контроль над перспективним газовим родовищем на Полтавщині за значно нижчу від ринкової ціну.

Та навіть в контрольованих «гарантом» судах не вдається проштовхнути очевидні злочинні накази. НАЗК програло суд директору НАБУ у адміністративній справі. Суд зобов’язав розслідувати звільнення Соломатіної, викривачки корупції в НАЗК. Також підтримую ініціативу НАЗК про те, щоб анульовувати реєстрацію політичної партії за неподання фінансових звітів.

У Порошенка та Ко єдиною державною «мовою» є корупція

Україна піднялася на одну позицію у дослідженні Transparency International «Індекс сприйняття корупції», тобто на 130 місце з 180 країн (результати усіх сусідніх країн включно з Молдовою і Білоруссю виші), і то завдяки діяльності НАБУ та ProZorro. Однак динаміка росту зменшилась в два рази порівняно з 2016 роком, а це означає, що в країні повномасштабний саботаж антикорупційної реформи. Експерти відзначають: «Брак політичної волі керівництва країни до рішучої боротьби з корупцією. Постійні законодавчі ініціативи парламенту, які загрожують новоствореній антикорупційній інфраструктурі. Створення Вищого антикорупційного суду зупинилося на етапі подання президентом законопроекту, який суперечить рекомендаціям Венеціанської комісії. “Кошти Януковича” були перераховані в бюджет за сумнівним судовим рішенням, яке досі залишається офіційно засекреченим. Досі не відбувся аудит оборонних закупівель, а рівень секретності в цій сфері залишається необґрунтованим. Протягом року було чимало випадків тиску на журналістів та громадських активістів: впровадження дискримінаційного електронного декларування, тиск з боку правоохоронців».

Спецпредставник США Волкер заявив, що Україні потрібне максимально жорстке антикорупційне законодавство. Екс-представниця Держдепу США Нуланд заявила, щоб не бути Росією, потрібен Антикорупційний суд. Швидще за це чергова пуста балаканина, але Луценко звернувся до парламенту із законопроектом, в якому просить посилити відповідальність за корупцію з боку посадовців та суддів.

Тим часом, командування однієї з військових частин Житомирщини викрили на розкраданні паливно-мастильних матеріалів. Печерський районний суд задовольнив клопотання ГПУ та звільнив від кримінальної відповідальності екс-міністра фінансів Колобова через закінчення строків давності. Фірма брата нового голови КС Шевчука фігурує у провадженні про розкрадання коштів. Суддя Підберезний, що двічі за день дав хабар, у тому числі голові САП Холодницькому, знову працює. “Укрпошта” почне надавати фінпослуги через банк Ахметова. Виявлено, що медексперт у справі Шабуніна не раз готував сумнівні медичні висновки, а Черкаська обласна прокуратура відмовляється закривати кримінальне провадження щодо ГО «ЦПК», попри рішення суду. Єдине тішить, що хоч арештували все майно глави Аудиторської служби Гаврилової.

Атмосфера зневаги до законів та ґвалтування прав українців

Вона є прямим наслідком корупційної проблеми. А її проявів стільки, що важко встигати аналізувати.

Порошенко вже чітко заявив, що до порад міжнародних партнерів щодо створення Антикорупційного суду не дослуховуватиметься і призначатиме суддів сам. Тобто ідея фактично похована. Тим часом, понад третину справ НАБУ чинні провладні суди відмовляються розглядати, а через саботаж від Печерського суду справ правоохоронців можуть відкрити кримінальні справи. При цьому, Державне бюро розслідувань формується вже з порушенням законодавства.

Безкарність ТОПів продовжується. Відпущений на поруки Труханов ледь не отримав «на горіхи» від декількох націоналістичних сил. Відпущений екс-міністр фінансів регіонал Колобов не тільки отримав повну індульгенцію та ще й не дав жодних викривальних свідчень проти інших чиновників режиму Януковича. Компанія олігарха Фукса ж блокує роботу Київського метрополітену.

Спроби тиску на активістів тривають. У Рівному спалили редакцію антикорупційного інтернет-порталу «Четверта влада», ГПУ вчергове зганьбилось і не знайшло порушень у пустій справі про корупцію ГО «Пацієнти України».

Та найбільше вразила історія з «рекламою ГПУ». Усі бачили, що на ТБ та радіо запустили рекламу, що в порушення закону вихваляє ГПУ та Луценка за їх «роботу на благо країни». Ніби ж вершина «піару юриста третього тисячоліття». Але реакція ГПУ шокуюча: реклама не наша, ми до неї нічого не маємо, але зміст її хороший, а тому підтримуємо і поширюємо. Ось так нас тримають за дебілів.

Чи можуть у таких умовах дивувати обшук тіл дівчат-журналісток перед допитом Порошенка, систематичні крадіжки багажу пасажирів у Борисполі, звинувачення Amnesty International щодо застосування тортур в українській правоохоронці чи обшуки, що блокують діяльність IT-компаній у Києві? Навряд.

Роздягання та обкладання матом

Голова Закарпатської ОДА Москаль обкладає матом в.о. міністра охорони здоров’я Супрун. Одним з перших з зауваженнями до його поведінки кидається Гройсман, що в прямому ефірі на засіданні парламенту обклав матом віце-прем’єра Зубко. І що на то Москаль? Чекає на вибачення Супрун. Йому як і Гройсману культура і етика “до лампочки”.

Дівчат-журналісток з порушенням законів та дискримінацією роздягають і оглядають їх голі тіла задля безпеки психіки Порошенка. Після суспільного збурення деякі політики кидаються на поліцію щодо неприпустимості їх дій. А що поліцейські Авакова на то? Йдіть до дупи, «шмон» дівчат законний.

Спочатку вони роздягають нас, щоб спустошити кишені. Потім вони роздягають людей як козака Гаврилюка для банального приниження. Вони обкладають нас матами з ранку до ночі, бо для них ми ніщо. І ми, на жаль, далі то ковтаємо.

Самовивезений

“Державна прикордонна служба заявляє, що не володіє інформацією ні про літак, яким екс-президента Грузії Міхеіла Саакашвілі повернули до Польщі, ні про вартість перельоту”.

Вони що вважають, що він сам організував своє викрадення і транспортування до Польщі?

Неосвічена математика Гройсмана

Неосвічений Гройсман недавно заявив, що ми торгуємо з 225 країнами. І це при тому, що у світі офіційно існує менше 200 країн. Пояснення цьому «феномену» знайшлось швидко, бо певно Гройсман з Порошенком своїми «торговельними партнерами» вважають «ДНР» та «ЛНР». А ще «Рошен» продає свій товар «придністровській компанії “Шериф”, власник якої вважається головним бенефіціаром існування так званої “ПМР”. З 2014 року по першу половину 2017 року наторгував з “Шерифом” на 3 мільйони доларів». Раз для них «гроші не пахнуть», то може щось експортувати усім сепаратистам і терористам світу? Вони ж і шоколад їдять, і можуть їсти чи пити яблука, мед, соки, пшеницю та кукурудзу, які ми через обмежені квоти не вивезли у ЄС.

Колекція економічного дна

Українська економіка на дні. Українська економіка майже не зростає. Бізнеси деградують, працівники масово мігрують. Але в уряду Гройсмана є пропозиція як вирішити цю проблему. Звичайно ж посилити адміністративний тиск на бізнес. Без попереджень. Колекція дебільних економічних рішень поповнюється.

Економічний популізм влади за наші гроші

Економічний популізм та нераціональне використання податків українців заради піару – такою буде політика влади до виборів 2019 року.

Не знаю чи буде в Україні Hyperloop (мінімум через 5 років) і який ефект для українців матиме захід Ryanair, але на перший проект точно підуть наші податки. Замість реформи галузі за 30 старих і дизельних локомотивів General Electric ми викладемо з кишень сотні мільйонів доларів (дехто пише про мільярд доларів).

Заборгованість по зарплаті в Україні зросла на третину до 2,37 мільярдів гривень? Рівень виконання Угоди про асоціацію з ЄС станом у 2017 році склав 41%? Не пріоритет. Влада взяла курс на тотальний токсичний піар за наші ж гроші.

В Україні поступово стає все більше українського та менше російського

У Львові приймають рішення на захист і розширення застосування української мови та поступово відправляють на смітник радянське минуле та символи (як всякі «Меморіали слави»). Відроджується українське радіо, музика, кіно, культура та ідентичність. Свою присутність в Україні зменшують окремі економічні агенти держави агресора як банк ВТБ. Все більше некомфортно в країні стає для наших ворогів в УПЦ МП, всяких «Росспівробітництвах». Але, на жаль, таких фрагментарних зусиль мало, оскільки, влада в найширшому сенсі блокує процес деколонізації та деросіянизації. Досі діє мовний закон «Колесніченка-Ківалова», влада досі активно співпрацює з проросійські та колаборантськими Ахметовами та іншими проросійськими олігархами, Медведчуками, Герегами, Трухановими та іншими екс-регіоналами та «колорадами». Влада досі системно не взялась за проросійські партії, бізнеси, церкви, торгівлю з окупантом та реальну протидію російському агресору. І ця влада політику щодо «видворення РФ» та відновлення української модерної України вже не запровадить, а, отже, владу потрібно змінювати.

Неприхована колаборація

Треба вже вводити якийсь індекс «колаборанства». Якщо 30% ще досі ностальгуючих за СРСР – це вікове «захворювання», то 15% за російську як державну і 20% за російську як офіційну у регіонах – це відверта загроза українській державності.

З даних видно, що найбільш проукраїнськими областями є Івано-Франківська, Львівська і Тернопільська, а найбільш колаборантськими Одеська, Миколаївська, Луганська, Харківська та Донецька.

Зовнішня політика

5 позитивних новин у міжнародній сфері для України

У ЄС погодили продовження санкцій щодо 150 осіб та 38 компаній через Крим та Донбас, а Глава МЗС Люксембургу заявив про загрозу членству Угорщини в ЄС. Хоч якась відповідальність чи натяк на неї краще за її відсутність.

Польська опозиція представила зміни до закону про Інститут нацпам’яті, що скасовують антиукраїнські та антибандерівські положення закону. Навіть коли влада країни налаштована проти країни, то добре, що є дружня до нас опозиція.

Рада Європи ухвалила план дій для України з бюджетом 29,5 млн. євро на допомоги у реформуванні системи судоустрою, правоохоронних органів, у сфері децентралізації, боротьби з корупцією, прав ВПО та безпеки журналістів. Маю надію цю допомогу не розкрадуть так як на модернізацію КПК на кордоні.

Польща намагається не допустити шкідливого для України “Північного потоку-2″, а Держдеп США заявив, що “Північний потік-2″ підірве економіку та незалежність України. Барахтаємось і пручаємось.

Стидоба від Єлісєєва

Заступник голови Адміністрації президента України Костянтин Єлісєєв назвав неприйнятним пошкодження приміщень офісу “Росспівробітництва”.

Давайте перекладемо цю новину на людську мову: Екс-представник режиму Януковича у ЄС та його ж екс-радник з європейських питань, що став заступником голови АП Порошенка, заявив, що неприйнятно пошкоджувати приміщення офісу якоїсь ворожої організації держави-агресора, що займається підривною діяльністю проти інтересів української держави. Стидоба.

Корупція проти інтеграції до Західного світу

Дефіцит реформ та саботаж боротьби з корупцією загрожує втратою підтримки ідеї вступу до ЄС і НАТО, що ми здобули після Євромайдану.

У 2015-2016 роках ми вийшли на пік підтримки вступу. За ЄС було 59%, а за НАТО 46%. Проти ЄС тоді було 21%, а проти НАТО 30%. Найсвіжіші дані свідчать, що українці поступово зневірюються у цьому шляху і це є прямий наслідок внутрішньої політики режиму Порошенка. За ЄС вже 52%, а за НАТО 43%. Від розчарування у європейському шляху через сучасних клептократів та корупціонерів не рятує навіть відсутність альтернативи європейській та євроатлантичній інтеграції внаслідок агресії РФ проти України. Ці речі мали б бути очевидними, бо вступ в ЄС був би гарантією економічних перетворень, а вступ в НАТО гарантією нашої безпеки. Але як видно у областях підвищеного колабораціонізму, як в Одеській, досі проти ЄС 50%, а проти НАТО 59%.