Автор – Роговик Олексій, голова Free Voice Information Analysis Center

Джерело: site.ua

site.ua

site.ua

Внутрішня політика

Війна з соцмережами замість війни з ворогом

Якось одна людина сказала: “реформи – це коли людям стає краще”. Так собі подумав і не зміг згадати жодного рішення влади за останні 3 роки, що персонально покращило чи полегшило б моє життя. Єдиним у цьому сенсі має шанс стати безвіз. Зате можу згадати не одне рішення влади, що погіршило моє життя напряму. Підняття тарифів, підвищення податків, повне несприяння різним громадським проектам. Покопався у вчорашньому рішенні щодо заборони російських інформаційних продуктів і знайшов для себе найболючіше (і то не вк). Це сайт, де я зберігаю усю свою інформацію про кінофільми. Унікальна база оцінених фільмів (понад 800), що запакована в індивідуальні рейтинги і статистичні таблиці, база з більше 1300 фільмів (що очікуються в наступні роки), база серіалів (більше 160), база відслідковуваних акторів, актрис і режисерів (більше 700). Ось так одним указом Порошенко зробив моє хобі неможливим. Альтернативи цьому сайту і системі нема.

Є лише одна причина тому, що через рішення РНБО щодо російських сайтів, виникли такі гострі дискусії. І причина ця – це політика режиму Порошенка.

Абсолютно впевнений, що якби на третьому році війни ми б вже нарешті визнали агресора агресором, окуповані території окупованими, а відносини з РФ – міжнародним збройним конфліком, торговельні угоди з РФ були розірвані, а проти агресора був запроваджений візовий режим, то реакція українців була б іншою.

Якби з самого початку конфлікту Україна ввела повний пакет економічних та політичний санкцій проти окупанта, МінСтець дійсно виконував функції з протидії російській пропаганді (а не відбілюванням злочинів режиму), в Україні були введені жорсткі заходи проти політичних партій, банків, медіа, експертів та інших прихвостнів держави-агресора, то реакція українців була б іншою.

Якби Порошенко не будував свій режим на договорняках з Путіним, контрабанді з терористами, партнерстві з пособником війни на Донбасі Ахметовим та агентями Кремля у парламенті “Окупаційним блоком” і Ко, то реакція була б іншою.

Сьогодні Порошенко ввів санкції проти РФ, що в однаковій мірі зачіпають інтереси як агресора, так і українців. При тому він не прийняв з дюжину дійсно критичних і важливих рішень з протидії військовій, політичній та інформаційні агресії ворога (якого ворогом так і не визнано). І “порохоботи” почали звинувачувати усіх, хто почав критикувати указ Порошенко, що для них ніби нема війни. Насправді війни з РФ роками нема для режиму Порошенка. І тому українці гостро реагують, що вони мають нести на собі наслідки війни, а влада продовжує жити ніби війни нема.

Для Порошенка є лише одна війна і ця війна – це війна з власним народом. І тому для всіх мислячих людей чудового зрозуміло, що скандальний указ гаранта є частиною підготовки режиму Порошенка до президентських виборів 2019 року. Після підминання під себе усіх ЗМІ режим взявся за соціальні мережі. А паралельно з цим розгорнув жорсткі політичні і фізичні репресії проти антикорупційних активістів, журналістів-розслідувачів, опозиційних партій та політиків. І мені дуже сумно за усіх тих, хто у інформаційному шумі не помічає, як швидко ми перетворюємось на класичну російську авторитарну і недемократичну псевдодержаву.

Порошенко заявив: “мій народ здатен прожити без підконтрольних ФСБ соцмереж”. Паралельно з цим почалась підготовка закону про відповідальність порушників заблокованих россайтів. Виникло дві думки: По-перше, думаю наш народ (він ніякий не народ Порошенка) здатен без проблем прожити без “безальтернативних” зрадників Порошенка, Гройсмана, Яценюка, Авакова і інших яскравих представників антинародного режиму. По-друге, перед тим як ввести відповідальність за порушення режиму користування соціальними мережами варто ввести відповідальність за невизнання ворогом російського агресора і невизнання реального стану відносин з ворогом, за злочинну торгівлю з терористами і політичну співпрацю з ворогом, за невведення санкцій проти московських патріархатів, Інтера, Опоблоків, Рабіновичів і інших політичних, інформаційних, фінансових та експертних прихвостнів ворога. А після того як відповідальність за цей перелік буде реалізована і за гратами опиняться усі від Порошенка і до Ахметова, то тоді і можна буде виконувати укази наступного незрадливого президента про соціальні мережі і інші подібні ініціативи. А до того це буде лише брудна політична технологія, щоб поділити українське суспільство, відволікти його від ключових проблем і створити умови для перемоги на виборах союзу Порошенка з колишніми регіоналами.

Спроби згорнути антикорупційну недореформу

А тепер про найважливіше і від чого швидще за все і відволікає нас Порошенко – це про спроби повністю згорнути антикорупційну недореформу. Перше – у парламенті готується законопроект, який поставить НАБУ під контроль ГПУ і СБУ + лже-аудитор Браун вчергове готується стати аудитором НАБУ. Друге – почався процес з блокування ініціативи з створення антикорупційного суду (через псевдоконституційні аргументи). Третє – у парламенті готується законопроект, що знищить систему Prozorro. Четверте – оприлюднене подання на голову “Окупаційного блоку” Бойка (яке чомусь так і не пішло у хід). П’яте – ВРП не звільнила суддю, який зобов’язав Беркуту розганяти Майдан. П.С. Тим часом, в голови НАЗК Корчак знайшли незадекларовану автівку, а дружина голови ГПУ прикупила собі Мерседесик за 2,5 мільйони.

Вибіркове покарання для Артеменка

Верховна Рада відібрала депутатський мандат в державного зрадника Артеменка. Але не за його антиукраїнські дії і не за те що в нього було громадянство Канади, а за те, що Артеменко зайшов у поле “виключної зовнішньополітичної компетенції” Порошенка. Артеменко покараний за порушення правил “викривленої ієрархії” в уявленні гаранта. Це очевидно вибірковий політичний крок. А тому не будуть позбавлені мандатів ще 100 інших депутатів з подвійним і потрійним громадянством, а тому не будуть позбавлені мандатів відверті агенти Кремля і вороги Майдану з “Окупаційного блоку” і інших олігархічних фракцій. Порошенко не переслідує своїх політичних партнерів (як от Клюєв) і не відбирає в них мандати (як от Бойко, Льовочкін).

По вуха у боргах

Фінансова стабільність в Україні – це коли держава і громадяни майже по вуха у боргах.

“S&P Global Ratings оцінює виплати Україною основної суми боргу та відсотків за зобов’язаннями протягом 2017-2020 років більш ніж у 20 млрд доларів, або близько 21% ВВП у 2017 році”.

“З 12 травня столичним жителям доведеться платити за холодну воду на 14,7% більше. Зросла плата і для мешканців Ірпеня, Вишневого та Боярки”. НКРЕКП турбується про кожного.

Зовнішня політика

Російська калюжа для Трампа

Після зустрічі з Лавровим Трамп впевнено і послідовно продовжує занурюватись у “російську калюжу”. Звільнення директора ФБР за відкриття справи проти Флінна, ідіотська передача Трампом секретної інформації від ізраїльської розвідки російським посадовцям (що вже спричинило ризик припинення обміну розвідданими), оприлюднений перелік 18 російських контактів штабу Трампа з РФ (включно з Медведчуком), критика Трампа щодо призначення спеціального радника з розслідування зв’язків з Росією ставить Дональда у все більш незручне становище. І все частіше у американських ЗМІ майорить термін “імпічмент”. Вчергове влявшись у “російську історію” Трампу потрібно демонструвати антиросійські дії. Якщо він цього не робитиме, то ризики для нього будуть лише зростати. Може настати час коли внутрішні провали і взаємодію з РФ вже не перекреслиш жорсткими зовнішньополітичними діями.