Автор – Роговик Олексій, голова Free Voice Information Analysis Center

Джерело: site.ua

фото Георгія Ключника

фото Георгія Ключника

Внутрішня політика

Узурпація по-новому, або переворот Авакова

На сьогодні проглядаються лише дві стратегії “влади” до 2019 року: 1) якщо Порошенко та Аваков діють за одно: нас очікують подальші дії на розвиток антиконституційного перевороту і захоплення влади, що почались з незаконного призначення Гройсмана головою уряду та продовжились системною узурпацією влади, згортанням демократії та переслідуванням опозиції. Це сценарій “другого строку” для Порошенка, 2) якщо Порошенко і Аваков знаходяться на стадії “тихої війни” і “коаліція” до виборів президента не втримається, то мова може йти до спроби “силового перевороту” зі сторони Авакова та Ко. У цьому сценарії окремі ідіотські рішення “влади” можуть бути спробою “Народного фронту” розхитати монополію Банкової на вплив.

Реформи відбирання та перерозподілу

Сумніви щодо природи “реформ” режиму Порошенка-Авакова закінчились. Їх суть чітко полягає у формулі “в людей відібрати, а чиновникам роздати”. Так виходить, що частиною освітньої реформи стає відбирання стипендії у студентів; медичної реформи – перекладання диспропорції фінансування у сфері на пацієнтів; пенсійної реформи – позбавлення українців пенсій; земельної реформи – створення умов для остаточного дерибану за безцінь землі українців; політичної реформи – монополізація влади у одних руках та дискримінаційні репресії проти опозиції та громадських активістів; економічної реформи – монополізація та олігархізація основних природних багатств та економічного потенціалу; зовнішньополітичної реформи – капітуляція перед планами російського … (незрозуміло кого, бо ж агресором він не визнаний). На додаток до цього українцям радять менше їсти, їздити у “Інтерсіті” стоячи та негайно позбавитись будь-яких можливостей додаткового заробітку (від біткойнів). А тим часом, Гройсман і Ко створюють нові посади з зарплатами від 70000 до декількох мільйонів, Аваков і Ко нафаршировують свої “збройні формування”, а чиновники-корупціонери не тільки не сідають за грати, а успішно примножують свої захмарні, незаконні статки.

Влада з сумнівним інтелектом та психікою

Янукович нервово “курить у стороні” від того, що витворяє Порошенко. Поки корупційна влада пробує покарати Шабуніна нардеп Мельничук слідуючи прикладу виправданого Пашинського стріляє посеред білого дня у Києві. І це не якийсь випадок, а наслідок системного беззаконня, хаосу та безкарності, яку створила “шоколадна братва” у тісній співпраці з олігархами, екс-януковочами та під егідою Путіна. Слід лише уважно поспостерігати за “трійошничею” Корчак, “бидлуватим” Гройсманом та “голодним” Ревою, а ще Парубієм, Гримчаком, Тукою, щоб зрозуміти, що в керівництво держави пролізли люди не тільки з сумнівним інтелектом, але й сумнівним станом психіки. І в руках цих людей наша армія, економіка і зовнішня політика. Це реально страшно.

Справа Саакашвілі як фактор системної кризи влади

У питанні Саакашвілі влада підійшла до грані істерики. По-перше, у реакції на незаконний указ Порошенка посилились можливості до консолідації опозиційних сил проти Банкової. Вже відомі навіть випадки, коли цілими фракціями указ “гаранта” засудили його ж однопартійці з БПП. І далі буде.

По-друге, своїм незаконним указом Порошенко поставив під удар не тільки власний імідж, але й імідж нашої країни на Заході (у США та ЄС) та особливо у близьких нам Польщі, Литві, Угорщині (які вже зміг відвідати Міхеіл). Доказом тому є не тільки політика відкритих дверей до Міхеіла, але й численні статті у провідних іноземних ЗМІ на його підтримку.

По-третє, влада продемонструвала свою повну інституційну слабкість і брехливість власної позиції. Від грузинської сторони стало зрозуміло, що вони на екстрадицію Саакашвілі до Грузії не погодяться і його там не чекають, а, отже, доводиться лише очікувати його повернення в Україну. Саме тому істерично проводяться спецоперації “Мігрант”, Аваков захлинається слиною на спеціальних селекторних нарадах, а заступник Луценка Єнін напряму погрожує тюрмою усім, хто спробує допомогти Міхеілу приїхати в Україну.

Ситуація навколо Саакашвілі довела як те, що права людини і закон для влади є пустим звуком і засобом репресій, так і те, що замість виконання своїх функцій по захисту національних інтересів правоохоронні, силові та прикордонні служби займаються “справою Саакашвілі” у приватних олігархічних та узурпаторських для Порошенка цілях.

Відповідь на репресії – зустріч на пункті «Краківець»

Саакашвілі оголосив, що 10 вересня приїде до України через пункт пропуску “Краківець”, що на кордоні з Польщею, у Львівській області.

У збанкрутувалої та корупційної влади нема жодних правових підстав його не пускати чи затримувати, а тому будь-які подібні дії щодо нього будуть черговими злочинами, ідіотизмом та ганьбою для Банкової. Точкою остаточного неповернення. Особливо напередодні засідання Генасамблеї ООН 12 вересня.

Демократія і законність як ніколи потребують консолідованого захисту української громади та суспільства. А тому владі варто продемонструвати, що дії проти Саакашвілі, Садового, Шабуніна, інших опозиційних політиків та громадських активістів неприпустимі.

Дилеми «виконання злочинних наказів»

Багато співробітників державних органів в найближчий час масово постануть перед дилемою “чи виконувати злочинні накази?” По-перше, перед ними постануть прикордонники, що будуть перевіряти документи Саакашвілі під час його повернення в Україну. Вони повинні будуть вирішити чи діяти у руслі незаконного указу Порошенка про позбавлення громадянства. І чи діяти у руслі рішення уряду Гройсмана про “ізоляцію у окремих приміщеннях” осіб, що перетинають кордон. По-друге, нагнані Аваковим та іншими “друзями” “беркутяни”, “космонавти” та нацгвардійці. Вони повинні будуть вирішити чи незаконно застосовувати силу проти мирних громадян України. По-третє, по інформації, що оприлюднив Давід Сакварелідзе, Порошенко разом з Кубівим прилетіли до Львова, де переконували місцевих чиновників та бізнесменів протидіяти поверненню Саакашвілі в Україну. Виходить, що перед дилемою про “невиконання злочинних наказів” доведеться постати і їм. P.S. Як і під час відходу режиму Януковича дилема “злочинних наказів” стане головною.

Логіка режиму: корупціонерів у владу, реформаторів за грати

Порошенко, Аваков та їх прислужники у правопорохонних органах перетнули чергову “червону лінію”. Голові Центру протидії корупції Віталію Шабуніну оголосили підозру за ляпас псевдожурналісту і провокатору влади Філімоненку. За це йому світить 5 років тюрми.

На практиці це означає наступне: 1) якщо Ви є прихильником влади і у будь-якій формі працюєте на владу, то Вам можна красти (як Яценюк, Аваков, Гонтарева), здавати національні інтереси держави на користь влади та російського агресора (Порошенко, Стець, Муженко), стріляти в українців і робити їх каліками (як Пашинський і Мельничук), отримувати державні нагороди навіть якщо Ви відвертий агент режиму Януковича і голосували за “закони 16 січня” (Герега, Атрошенко) і за все це Ви будете безкарними, закон щодо Вас діяти не буде, 2) якщо Ви є опозиційним політиком (Саакашвілі, Садовий), антикорупційним активістом (Шабунін, Гнап, “Схеми”), добровольцем-патріотом України, то на Вас чекають сфабриковані справи з метою придушити Вашу опозиційну, патріотичну та реформаторську діяльність.

Логіка теперішнього режиму проста: при владі мають бути корупціонери, злочинці-бандити та моральні уроди, а у тюрмах мають, на їх думку, сидіти антикорупційні та інші громадські активісти, досвідчені та молоді реформатори, опозиційні політики та добровольці-патріоти України.

Регіональні репресії та судові переслідування по-новому

Поки уся увага привернута до незаконних та дискримінаційних дій влади на загальноукраїнському рівні, з інформаційного простору випадає явище регіональних репресій та тиску. Для того, щоб активісти не говорили про корупційні схеми, не викривали злочини проти українських лісів, не піднімали теми незаконних забудов їм погрожують, б’ють битами, палять машини. Але це ще не все. Обласне підприємство “Галсільліс” на Львівщині подало позов проти одного з координаторів руху “Стоп.Лісоцид” Василя Курія, що бореться з незаконним винищенням лісів, та надає факти для відкриття десятків кримінальних справ. Замість того, щоб врегулювати питання з незаконними рубками, проти активістів подаються позови з метою відволікти усіх від реальних проблем у лісовій сфері. А проблема лише одна – окремі “ділки” намагаються заробити на знищенні нашої спільної екосистеми (не дарма у Румунії це вважається терористичним актом проти національної безпеки). Найбільш комічне і одночасне сумне у цьому позові на 50 тис. грн – це те, що “Галсільліс” намагається захистити свою “репутацію” від образного і мовно-стилістичного опису їх діяльності паном Василем як “злочинно-терористичної”. Це при наявних кримінальних справах і результатах аудитів, що встановили величезні збитки.

Інвестиційна імпотенція та вклади Ахметова

29 серпня 2016 року Порошенко підписав указ про створення Національної інвестиційної ради на чолі з Ложкіним. За рік ця ніби-то важлива структура жодного разу не зібралась на засідання. Чому? Бо напевно інвестиції в Україну для режиму не є пріоритетом. Або тому, що їх задовіляють такі “внутрішні інвестори” як Ахметов. Не дарма ж ключовий олігарх-партнер Банкової та “король торгівлі з терористами” придбав 25% акцій ПАТ “ДТЕК Донецькобленерго”. Тихий розпродаж нашої країни триває. А на цьому фоні “великий базарник” Гройсман заявляє про чергові “покращення для бізнесу”. Це він напевно про рейдерство, тиск правоохоронців, посилення оподаткування та контролю.

Шоколадний рай для Ахметова

Ще ніколи Ахметов так добре не почував себе в Україні. Він партнер і друг президента та Банкової. Учасник більшості його олігархічних договорняків. Спеціально для покращення матеріального становища донецького олігарха придумали Роттердам+. І як тільки НАБУ взялося за цю брудну та антидержавну схему з фінансування терористів Донбасу, то одразу на НАБУ пішов тиск. Спеціально для Ріната частково придумали підвищення тарифів, бо його “енергетичний бізнес потребував соціальної допомоги по-новому”. Але і це не все. Для того, щоб Ахметов був ще більш задоволений йому за 2 дні “дешево і сердито” продали три обленерго, а саме Донецьке, Київське і Західне. Чи може це дивувати у країні олігархів по-новому? Навряд. Особливо коли інший партнер Порошенка Фірташ отримує Запорізький титаново-магнієвий комбінат за 1 долар. Україну розпродують відверто і цинічно.