Автор – Роговик Олексій, голова Free Voice Information Analysis Center

Джерело: site.ua

site.ua

site.ua

Внутрішня політика

Необхідність тиску на уряд режиму злодіїв

Гройсман в період спливу терміну імунітету уряду радикально підвищив рівень популізму, монотонності заяв та грубіянства. Нічого так і не показавши крім некомпетентності і залежності від Порошенка і Ахметова, він вдається до грубих спроб захистити себе від відставки. То пропонує надіслати Тимошенко до Москви, то критикує блокаду забуваючи, що блокаду вже ввів Порошенко, то повторює мантру про “безальтернативність”. Шанси на відставку Гройсмана дійсно мізерні, бо в Порошенка нема кадрового резерву “вірних володарів собачих будок”, щоб заповнити потенційні прогалини. Але тиск на непрофесійний і незаконно призначений уряд режиму злодіїв варто здійснювати.

Шахрайка Гонтарєва та професійні «лизуни»

Шахрайка Гонтарева заявила, що йде з посади 10 травня. І щоб хоч трохи розфукусувати увагу від її злочинів проти банківської системи, від покриванні інтересів російських банків, вона вирішила перевести стрілки на Коломойського і “Приват”. Намагається перевести стрілки на злочин в якому вона є співучасником разом з цим же Коломойським та Порошенком. У результаті якого Коломойському було подаровано 5 млрд. доларів, а народ України кинутий на 150 млрд. гривень. І втеча Гонтаревої з посади без відповідальності за її злочини – це чергова наруга над економікою, українськими банками та їх вкладниками.

Треба дуже уважно придивлятись до усіх хто в цей час хвалить і захищає Гонтарєву. Бо завтра ці “підозрілі вихвалятори” будуть легітимізувати злочинні, корупційні та антинародні дії Порошенка, Гройсмана, Луценка та Авакова. Можливо вони щиро думають що Гонтарєва “великий реформатор”, можливо вони свідомо випускають з поля зору вчинені нею злочини, а можливо просто відпрацьовують брудні гроші владного режиму, що виділені на медійну і експертну провладну пропаганду.

Про корупційний колапс правоохоронно-антикорупційної системи

На Третій Антикорупційній школі ПРООН завалили питаннями члена НАЗК Руслана Рябошапка. Відчувається глибоке розчарування від того, що НАЗК очолює непрофесіонал і саботажник від владних партій Корчак. Що здійснює політичні переслідування опозиції. І все настільки сумно, що пан Руслан не має амбіції працювати в НАЗК (навіть реформованому). Розчаровує, що притомний представник НАЗК не підтримує ключову реформу щодо захисту та стимулювання викривачів корупції у законопроекті 4038а. Отже, все по заслугам. Ernst and Young справедливо визнав Україну найкорупційнішою серед країн, що розвиваються і що за 2 роки ситуація з корупцією лише погіршилась. Антикорупційна реформа-інвалід не тільки не реалізована, але й відбувається її суттєвий відкат через атаку на антикорупційних активістів та НАБУ. Певно пора місця “трудариків” з НАЗК зайняти активістам.

Нардеп Віктор Чумак влучно відзначив, що НАЗК і НАБУ – це “літаки F-35 типу Raptor без нормального екіпажу та пального”. А також додав що е-декларування антикорупційних активістів – це спроба поставити знак рівності між корупціонерами та активістами. Пан Віктор попередив, що варто готуватись до посилення тиску. По провокації СБУ під домом Шабуніна, спаленням машини “лісовій активістці” на Київщині і з забудовою у Полтаві це все більше зрозуміло.

Отримали чіткі сигнали щодо сьогоднішнього стану ГПУ: внутрішня відомча та зовнішня політична залежність, репресивна централізованість та корупційність. При цьом пан Віталій Касько зазначив, що ГПУ очевидно саботує справи проти чиновників режиму Януковича, а камбек Шокіна є спецоперацією влади. А ще розкритиковано вчорашній закон на 800 стр про Конституційний суд. Як написала Шкрум, що то “дебелий законопроект”. Загалом як висновок, що у брудному ставі неможливо створити чисту окрему водойму. Починати варто з зміни джерела політичної волі, тобто влади.

 

Зовнішня політика

R.I.P.

Без коментарів.

Протягом 2017 року від ворожих обстрілів загинуло 69 військовослужбовців Збройних Сил і більше 420 було поранено.

Унаслідок пожежі на арсеналі в Балаклії Україна втратила боєприпасів на мільярд доларів.

Злочинне умиротворення щодо блокади Донбасу

Про блокаду далі мовчанка з обох сторін. А на ділі: 1) Активісти блокади демонтували редут в Попаснянському районі Луганської області (ніби-то вже нема потреби), 2) Порошенко на засіданні РНБО має намір порушити питання про конфіскацію вугілля, видобутого на окупованих територіях, який намагатимуться продавати в Україні під виглядом російського (та невже і з чого така різка зміна позиції?), 3) проект розпорядження про заборону постачання в Україну російського енергетичного вугілля, яку готував Міністр енергетики та вугільної промисловості Ігор Насалик, ще не прийнято (що зовсім не дивно в контексті п.2), 4) Україна відновила постачання російського скрапленого газу. Картина як завжди маслом.

Гопота як основна форма зовнішньої політики РФ

Російське хамло і гопник у РБ ООН є обличчям зовнішньої політики Мордору та російської держави-агресора. Яскрава демонстрація рівня міжнародного спілкування на рівні дикунської КНДР та співучасника хімічних злочинів в Сирії. Здавалось би, що нема нічого легшого, щоб схилити світову спільноту на українську сторону у війні з РФ, але корупція і злочини режиму Порошенка, не дали нам створити реальну систему міжнародної підтримки України. Тому від зустрічі Тіллерсона з російською владою ми завмираємо і очікуємо “кидка” навіть в умовах стаціонарного “гопника”. П.С. У підсумку чергові розмови за нашою спиною.

Внутрішня криза підштовхує до світового конфлікту

Збільшення кількості внутрішніх проблем штовхає Трампа до більш активних дій на міжнародній арені. Саме цим по більшій мірі можна пояснити активізацію щодо сирійського, північнокорейського та афганського напрямів. Наслідком такої активізації є збільшення кількості важливих міжнародних контактів і зустрічей (яксравий приклад зустрічі Тіллерсона з РФ). Це відкриває коло можливостей і для України. Але якщо ми будемо ігнорувати таке “пожвавлення”, то ці можливості легко можуть перетворитись на нові загрози.